Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

product centric

(lub product centered) to podejście biznesowe, które skupia się na produkcie jako głównym czynniku wpływającym na sukces firmy. W tym podejściu, firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji produktów, które są uważane za najważniejsze dla klientów.

W podejściu product-centric, firma opiera swoją strategię marketingową na założeniu, że jeśli produkt jest wystarczająco dobry, to klient sam zainteresuje się nim i dokona zakupu. Firma skupia się przede wszystkim na projektowaniu i produkcji produktów, a działania marketingowe i sprzedażowe są ukierunkowane na ich promocję.

Jedną z wad podejścia product-centric jest to, że firma może nie dostrzegać rzeczywistych potrzeb i preferencji klientów, ponieważ skupia się jedynie na produkcie. W podejściu product-centric, to firma decyduje, co klient powinien kupić, a nie klient decyduje, czego potrzebuje. Dlatego w dzisiejszych czasach, w których klienci mają większy wybór i są bardziej wymagający, podejście product-centric staje się coraz mniej skuteczne, a firmy coraz częściej koncentrują się na podejściu customer-centric (czyli koncentrującym się na kliencie).

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Hiperpersonalizacja w bankowości wymaga zwiększenia kompetencji pracowników

Podczas drugiej sesji tegorocznej konferencji IT@BANK, która odbyła się 15 listopada 2023, skupiono się na praktycznych zastosowaniach, regulacjach i perspektywach rozwoju hiperpersonalizacji w sektorze bankowym. Tadeusz Woszczyński, Country Manager Poland, Austria, Czech Rep., Slovakia & Baltics w Hitachi Europe Ltd., poprowadził firechat z Grzegorzem Olszewskim, prezesem zarządu Alior Banku.

Grzegorz Olszewski podkreślił, że Alior Bank dąży do bycia silnym bankiem z autentyczną obsługą klienta, szczególnie w kanale mobile, który zyskuje na popularności. Zauważył, że trend ochrony konsumenta wpływa na niższą przewidywalność w segmencie obsługi klienta indywidualnego w porównaniu z obsługą firm. Wspomniano również o projekcie Alior Pay oraz wyzwaniach związanych z automatyzacją procesów bankowych i ograniczeniami ze strony regulatora, szczególnie w kontekście wykorzystania sztucznej inteligencji w ocenie ryzyka kredytowego.

Panel dyskusyjny na temat hiperpersonalizacji moderował Piotr Krawczyk, dyrektor Pionu Rozwoju i Utrzymania Aplikacji w PKO Banku Polskim. W dyskusji udział wzięli Mariusz Gromada, dyrektor Departamentu Customer Intelligence w Banku Millennium, oraz Agnieszka Wojtkowiak, dyrektorka Biura CRM[1] i Kampanii Bezpośrednich w PKO Banku Polskim.

Agnieszka Wojtkowiak zwróciła uwagę na jakościową różnicę, jaką wnosi hiperpersonalizacja. Dzięki niej banki mogą dostarczać komunikaty w odpowiednim kontekście, dostosowanym do indywidualnych potrzeb klienta. Mariusz Gromada podkreślił znaczenie sprzedaży poprzez kompleksową poradę, zrozumienie kontekstu klienta oraz wykorzystanie usług dodanych jako okazji do nawiązania kontaktu.

Obaj eksperci zwrócili uwagę na wyzwania związane z hiperpersonalizacją, takie jak potrzeba zwiększania kompetencji i współpracy między zespołami, a także konieczność przekonywania decydentów o wartości inwestycji w systemy CRM. Mariusz Gromada zaznaczył również, że w bankowości nie można zapominać o ludzkim aspekcie obsługi klienta, pomimo rosnącego znaczenia technologii.

Słownik
1. CRM. inaczej Customer Relationship Management – system informatyczny, którego zadaniem jest automatyzacja oraz wspomaganie procesów na styku klient-organizacja w zakresie pozyskania…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Wyciek danych osobowych paraliżuje infolinię BIK

Atak cyberprzestępców na sieć laboratoriów medycznych ALAB wywołał falę niepokoju wśród tysięcy Polaków, obawiających się o wykorzystanie ich danych osobowych przez oszustów. W konsekwencji, infolinia Biura Informacji Kredytowej (BIK) doświadcza bezprecedensowego oblężenia.