Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

product centric

(lub product centered) to podejście biznesowe, które skupia się na produkcie jako głównym czynniku wpływającym na sukces firmy. W tym podejściu, firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji produktów, które są uważane za najważniejsze dla klientów.

W podejściu product-centric, firma opiera swoją strategię marketingową na założeniu, że jeśli produkt jest wystarczająco dobry, to klient sam zainteresuje się nim i dokona zakupu. Firma skupia się przede wszystkim na projektowaniu i produkcji produktów, a działania marketingowe i sprzedażowe są ukierunkowane na ich promocję.

Jedną z wad podejścia product-centric jest to, że firma może nie dostrzegać rzeczywistych potrzeb i preferencji klientów, ponieważ skupia się jedynie na produkcie. W podejściu product-centric, to firma decyduje, co klient powinien kupić, a nie klient decyduje, czego potrzebuje. Dlatego w dzisiejszych czasach, w których klienci mają większy wybór i są bardziej wymagający, podejście product-centric staje się coraz mniej skuteczne, a firmy coraz częściej koncentrują się na podejściu customer-centric (czyli koncentrującym się na kliencie).

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Majorel przyjmuje barwy Teleperformance

Ogłoszone pod koniec kwietnia br. przejęcie spółki Majorel przez Teleperformance wchodzi w kolejny etap. Majorel zakomunikował zmianę swojej nazwy na Teleperformance. Jeszcze nie w każdym miejscu zmiany nastąpiły, a to sprawia, że choć klienci obu spółek byli poinformowani o zmianach, to np. w mediach społecznościowych dochodzi do zabawnych sytuacji, gdy treści dotyczą Majorel, a logotyp jest już TP.

W minioną środę Bertelsmann sfinalizował sprzedaż swoich 39,5% udziałów w firmie outsourcingowej Majorel firmie Teleperformance, poinformował wczoraj niemiecki konglomerat medialny.

Transakcja, po raz pierwszy ogłoszona w kwietniu, wyceniła całą firmę na 3 miliardy euro (3,21 miliarda dolarów). Zgodnie z umową Bertelsmann otrzyma około 4% udziałów w Teleperformance.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Armatis stawia na Trójmiasto

Armatis oficjalnie otworzył swoje nowe biuro w Gdańsku w budynku biurowym Wave. Firma chce zatrudnić w nowej lokalizacji ok. 280 pracowników w ciągu najbliższego roku, którzy dołączą do pierwszych zespołów już pracujących w biurze. W ten sposób oddział w Gdańsku stanie się jednym z największych centrów outsourcingu wielojęzycznej obsługi klienta i sprzedaży w Polsce.