Teleperformance przejmuje Majorel

Teleperformance ogłosiła dzisiaj przejęcie Majorel. Akcjonariuszom przejmowanej spółki zaoferowano 30 Euro za 1 akcję, za łączną kwotę 3 mld Euro. Akcjonariusze Majorel otrzymały jednocześnie opcję otrzymania akcji TP w stosunku wymiany wynoszącym 0,1382 akcji TP za każdą akcję Majorel (do maksymalnej kwoty 1 mld Euro w akcjach TP).

Większościowi akcjonariusze spółki Majorel (Bertelsmann Luxembourg S.ar.l., Saham Customer Relationship Investments Limited oraz Saham Outsourcing Luxembourg S.ar.l. zobowiązali się nieodwołalnie do złożenia oferty na swoje udziały w spółce Majorel i każdy z nich wybierze otrzymanie akcji Teleperformance zamiast gotówki w ramach powyższego limitu, przy czym całkowita liczba akcji Teleperformance będzie zależała od wyboru pozostałych akcjonariuszy.

Połączenie Majorel i Teleperformance stworzy lidera cyfrowych usług biznesowych o przychodach prawie 12 mld USD, który jest obecny we wszystkich głównych rynkach gospodarkach świata.

– Stanie się częścią rodziny TP jest kolejnym naturalnym krokiem naszego rozwoju. To ekscytująca perspektywy dla naszych klientów i członków zespołu, aby połączyć siły z zespołem Teleperformance, który utorował drogę w globalnych usługach cyfrowych w ciągu ostatnich czterech dekad. Dzielimy te same podstawowe wartości i wierzymy, że to nowe połączenie zapewni wiele możliwości dla wszystkich interesariuszy. – powiedział Thomas Mackenbrock, prezes zarządu Majorel.

Saham inwestuje w branżę CX[1] od ponad 25 lat i cieszy się wyjątkowym partnerstwem z Bertelsmannem. Przez ten czas Majorel doświadczył niezwykłego wzrostu i jesteśmy zachwyceni, że na kolejnym etapie naszej podróży Majorel zjednoczy się z Teleperformance, który podziela nasze podstawowe wartości i wizję.  – komentuje Moulay Mhamed Elalamy, dyrektor generalny Saham  – Z silnym zaufaniem powierzamy naszych cenionych klientów i oddanych pracowników połączonemu podmiotowi. Saham z niecierpliwością czeka na bycie częścią dalszej podróży i historii wzrostu, która jest przed nami.

– Majorel od samego początku był fantastyczną historią sukcesu przedsiębiorczości. W ciągu czterech lat od założenia firmy, same przychody Majorel wzrosły prawie dwukrotnie. Bertelsmann jest dumny, że ukształtował Majorel z naszym partnerem Saham, a teraz podejmuje ten strategiczny krok, aby sprzedać swoje udziały w Majorel firmie Teleperformance, która jest wspaniałym nowym domem dla naszych pracowników i klientów. – podsumował Thomas Rabe, prezes i dyrektor generalny Bertelsmann.

Słownik
1. CX. Zobacz customer experience.
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

PayPal w Arvato Polska

Arvato Polska w związku z pozyskaniem nowego klienta – firmy Pay Pal, lidera w zakresie płatności elektronicznych, planuje do połowy 2019 roku zatrudnić w Poznaniu 100 osób ze znajomością języka niemieckiego.
Czytaj więcej

Telemarketerzy jednak oszukiwali

Telemarketerzy jednak oszukiwali. Sąd utrzymał decyzję UOKiK i nałożył na operatora – Polską Telefonię Stacjonarną karę w wysokości 354 679 zł, gdyż telemarketerzy działający na rzecz spółki podszywali się pod obecnego operatora telekomunikacyjnego.
Czytaj więcej

Teoria ograniczeń nie ogranicza

Mówi się, że matematyka jest królową nauk. I choć w interesach często się na niej opieramy, zapominamy o innych, równie ważnych przedmiotach. A co, gdyby sięgnąć pamięcią do lekcji fizyki? Do biznesu wkracza Teoria Ograniczeń, która świetnie sprawdza się w zarządzaniu.