Banki Spółdzielcze BPS uruchomiły na infolinii voicebota

Zrzeszenie BPS wprowadziło inteligentnego voice bota do obsługi Infolinii zrzeszeniowej. Bot obsłuży klientów Banków Spółdzielczych Zrzeszenia i Banku BPS. To wsparcie procesu obsługi klientów w obszarze kartowym. Dostawcą usługi jest firma ITCARD.

Pola, bo tak nazywa się nowy asystent głosowy, którego można usłyszeć na Infolinii Zrzeszenia BPS, to program komputerowy wykorzystujący interfejs głosowy do komunikowania się z użytkownikiem. Jest to innowacyjna usługa oparta na sztucznej inteligencji, dzięki której usprawniona zostanie komunikacja z klientem poprzez realizuję wybranych dyspozycji z obszaru kart.

– Chcemy zapewnić naszym klientom komfort w załatwianiu spraw za pomocą Infolinii zrzeszeniowej.  Wdrożenie Poli skraca czas oczekiwania na połączenie oraz redukuje czas obsługi klienta, który chce   aktywować lub zastrzec kartę. Zakładając rozwój technologii opartej o AI myślimy o wykorzystaniu bota także w bardziej złożonych procesach. Proces zdalnej obsługi klienta wciąż trzeba rozszerzać i udoskonalać – mówi Magdalena Adamczyk, Dyrektor Departamentu Klienta Indywidualnego Banku BPS.

Konsultanci Infolinii codziennie odbierają tysiące połączeń przychodzących. Większość spraw klientów jest powtarzalna. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala na automatyzację tych procesów, co przekłada się na oszczędność kosztów i czas obsługi klienta, tym samym odciążając konsultantów od najbardziej schematycznych zadań. Jednak nie oznacza to, że klienci pozostaną bez kontaktu z człowiekiem. W momencie, gdy klient wybierze bardziej złożony temat rozmowy, zostanie skierowany, tak jak dotychczas, do konsultanta Infolinii.

– Zależało nam, aby klient stopniowo przyzwyczajał się do rozmowy z Polą, dlatego też w każdym momencie rozmowy klient może przełączyć się na rozmowę z „żywym konsultantem”. Nasz bot uczy się na podstawie przeprowadzanych rozmów, więc z każdą kolejną rozmową Pola staje się bogatsza o kolejne informacje i wykonuje swoje czynności bez konieczności przełączania na rozmowę z człowiekiem. Już dzisiaj Pola potrafi wykonać powtarzalne, schematyczne operacje na kartach takie jak: aktywacja, zastrzeżenie, czasowa blokada, odblokowanie karty – mówi Jolanta Sadowska, Dyrektor Projektów Strategicznych ITCARD.

ITCARD od 2011 roku świadczy usługę Infolinii kartowej dla Banku BPS i zrzeszonych Banków Spółdzielczych.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Czat GPT wraca do Włoch

Włoskie władze zniosły zakaz używania ChatGPT, sztucznej inteligencji opracowanej przez OpenAI, który został wprowadzony w marcu. Jednakże, władze wymagają od firmy ujawnienia praktyk dotyczących przetwarzania danych i wdrożenia systemu kontroli wieku, aby zapobiec dostępowi do aplikacji dzieciom poniżej 13. roku życia. Decyzja o zniesieniu zakazu wynika z faktu, że OpenAI wprowadziło zmiany, w tym kontrolę wieku, po incydencie naruszenia prywatności użytkowników w marcu.
Czytaj więcej

Voicebot czy chatbot jest też najlepszym pomocnikiem człowieka w komunikacji z klientami

Automatyzacja procesów za pomocą wyrafinowanych inteligentnych robotów, tzw. Robotic Process Automation (RPA), jest trendem ostatnich kilku lat. I moim zdaniem nadal będzie to obszar bardzo dynamicznego wzrostu i rozwoju technologicznego. Przestrzeń na minimalizację rutynowej pracy przy komputerze czy to dla pracowników contact center, czy personelu administracyjnego, jest zaskakująco duża nawet dzisiaj. Jednak wiele firm nadal nie wykorzystuje w wystarczającym stopniu tych nowych narzędzi.