UiPath uruchamia Automation Cloud na Microsoft Azure

Firma UiPath, dostawca oprogramowania do automatyzacji i sztucznej inteligencji dla przedsiębiorstw, ogłosiła dzisiaj ogólną dostępność UiPath Automation Cloud™ na platformie Microsoft Azure w Wielkiej Brytanii.

Decyzja ta została podjęta w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów na lokalną rezydencję danych oraz zwiększającą się potrzebę automatyzacji i AI.

UiPath Automation Cloud™ to oferta SaaS[1], która dostarcza platformę UiPath Business Automation jako usługę, zapewniając poprawioną wydajność, zwiększone bezpieczeństwo oraz korzyści wynikające z rozproszonej chmury dla każdej branży. Platforma wspiera scenariusze hybrydowe z komponentami klienckimi dla robotów i studia, umożliwiając klientom łatwe wdrażanie, operowanie i skalowanie ich cyfrowej siły roboczej bezpośrednio z chmury Automation Cloud.

UiPath wspiera liczne organizacje w Wielkiej Brytanii w bezpiecznym wdrażaniu programów automatyzacji z wykorzystaniem AI oraz w osiąganiu ich celów związanych z transformacją cyfrową. Nowa oferta pozwoli organizacjom sektora publicznego oraz klientom z różnych branż, takich jak usługi finansowe, opieka zdrowotna czy telekomunikacja, lepiej dostosować się do przepisów związanych z przetwarzaniem wrażliwych danych klientów. Działanie z wykorzystaniem centrów danych zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii będzie kluczowym elementem umożliwiającym bardziej elastyczne i bezpieczne operacje.

– Rozszerzenie UiPath Automation Cloud w Wielkiej Brytanii otwiera ekscytujące możliwości dla naszych klientów w regulowanych branżach, pozwalając na strategiczne umiejscowienie ich infrastruktury, aplikacji i danych w celu osiągnięcia najwyższej wydajności i minimalnej latencji – powiedział John Kelleher, wiceprezes regionalny na Wielką Brytanię i Irlandię w UiPath. – Odpowiadając na wysokie zapotrzebowanie klientów na usługi chmurowe, UiPath zobowiązuje się do długoterminowego wsparcia ich strategicznego wzrostu i przyspieszenia strategii automatyzacji zasilanej AI.

Spółka nie wykluczyła szybkiego wdrożenia rozwiązania na pozostałe rynki w Europie.

– Dostępność UiPath Automation Cloud na Microsoft Azure jest ważnym krokiem w naszej zdolności do najlepszego wsparcia regulowanych branż w Wielkiej Brytanii, z naciskiem na sektor publiczny, opiekę zdrowotną i usługi finansowe. Cieszymy się na dalszą współpracę z zespołem UiPath, aby maksymalizować wyniki klientów poprzez nasze głębokie integracje z AI i chmurą Microsoft. – powiedziała Orla McGrath, liderka Global Partner Solutions UK w Microsoft Corp.

Dzięki tej inicjatywie, UiPath nie tylko umacnia swoją pozycję na rynku brytyjskim, ale także daje swoim klientom narzędzia do bardziej efektywnej i bezpiecznej realizacji ich zadań w dynamicznie zmieniającym się środowisku technologicznym.

Słownik
1. SaaS. Zobacz Software as a Service. Total 0 Shares Share 0 Tweet 0 Pin it 0 Share 0
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *