mBank wprowadza nową metodę autoryzacji przelewów za pomocą karty i smartfona

mBank ogłosił wprowadzenie nowej metody autoryzacji przelewów, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa transakcji.

Klienci banku będą mogli teraz autoryzować wybrane przelewy, przykładając swoją kartę płatniczą do smartfona. Nowe rozwiązanie działa obecnie na urządzeniach z systemem Android, ale bank pracuje nad jego wdrożeniem także na urządzeniach z systemem iOS.

Nowe rozwiązanie w odpowiedzi na rosnącą liczbę fraudów

Wzrost liczby oszustw bankowych skłonił polskie banki do poszukiwania nowych metod ochrony klientów. W ostatnim czasie PKO BP wprowadził biometrię behawioralną, a teraz mBank zdecydował się na innowacyjne podejście wykorzystujące technologię zbliżeniową. Według danych Narodowego Banku Polskiego, w IV kwartale ubiegłego roku odnotowano 9392 oszustwa przy użyciu przelewów, których łączna wartość wyniosła 79 mln zł. To wzrost liczby fraudów o ponad 7% i ich wartości aż o 33% w porównaniu do kwartału wcześniejszego.

Jak działa nowa metoda autoryzacji?

Do tej pory klienci mBanku mogli zatwierdzać operacje bankowe za pomocą mobilnej autoryzacji, logując się do aplikacji i zatwierdzając transakcję komunikatem push. Teraz, w wybranych przypadkach, bank może poprosić klientów o przyłożenie aktywnej karty mBanku do telefonu, jeśli system wykryje podejrzaną aktywność. Technologia zbliżeniowa, ta sama, która jest używana do płatności bezstykowych, została wykorzystana do tego celu.

Podsumowanie

mBank wprowadza nową, innowacyjną metodę autoryzacji przelewów, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa transakcji i ochronę klientów przed oszustwami. Nowe rozwiązanie, oparte na technologii zbliżeniowej, pozwala klientom na autoryzację wybranych operacji poprzez przyłożenie karty do smartfona. Jest to odpowiedź na rosnący problem fraudów bankowych, które w ostatnim czasie znacznie się nasiliły.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *