Ruszyła Wielkopolska Infolinia Wsparcia dla seniorów i ich opiekunów

Freepik

W odpowiedzi na potrzeby osób starszych oraz ich opiekunów, w Wielkopolsce rozpoczęła działalność Wielkopolska Infolinia Wsparcia. Jest to inicjatywa mająca na celu udzielanie wsparcia informacyjnego i doradczego w zakresie dostępnych ofert oraz usług dedykowanych tej grupie społecznej.

Infolinia zapewnia pomoc od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 pod numerem telefonu: 61 44 99 499, przy czym opłata za połączenie jest zgodna z cennikiem operatora.

Usługi oferowane przez infolinię obejmują między innymi rozmowy na codzienne tematy, informacje o dostępnych usługach dla seniorów i opiekunów w regionie Wielkopolski, porady dotyczące systemu pomocy społecznej oraz wskazówki dotyczące korzystania z zasobów i programów wsparcia dostępnych w regionie. Celem tej inicjatywy jest nie tylko dostarczenie niezbędnych informacji, ale także zapewnienie wsparcia emocjonalnego i praktycznego dla osób w wieku 60+ oraz dla tych, którzy na co dzień opiekują się seniorami.

Projekt „Wielkopolskie Telecentrum Opieki”, w ramach którego funkcjonuje infolinia, uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu „Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027”. Dzięki temu wsparciu, inicjatywa ta ma szansę na długoterminowy rozwój i rozszerzanie swojej oferty, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby osób starszych i ich opiekunów w regionie.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *