Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

product centric

(lub product centered) to podejście biznesowe, które skupia się na produkcie jako głównym czynniku wpływającym na sukces firmy. W tym podejściu, firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji produktów, które są uważane za najważniejsze dla klientów.

W podejściu product-centric, firma opiera swoją strategię marketingową na założeniu, że jeśli produkt jest wystarczająco dobry, to klient sam zainteresuje się nim i dokona zakupu. Firma skupia się przede wszystkim na projektowaniu i produkcji produktów, a działania marketingowe i sprzedażowe są ukierunkowane na ich promocję.

Jedną z wad podejścia product-centric jest to, że firma może nie dostrzegać rzeczywistych potrzeb i preferencji klientów, ponieważ skupia się jedynie na produkcie. W podejściu product-centric, to firma decyduje, co klient powinien kupić, a nie klient decyduje, czego potrzebuje. Dlatego w dzisiejszych czasach, w których klienci mają większy wybór i są bardziej wymagający, podejście product-centric staje się coraz mniej skuteczne, a firmy coraz częściej koncentrują się na podejściu customer-centric (czyli koncentrującym się na kliencie).

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Transcom rozpoczyna współpracę z Google Cloud nad generatywną AI

Transcom, dostawca cyfrowych usług CX[1], współpracuje z Google Cloud w celu opracowania rozwiązań AI usprawniających operacje obsługi klienta, obniżających koszty i zwiększających zadowolenie klientów. Możliwości generatywnej sztucznej inteligencji Google Cloud i bieżące wsparcie zapewnią niezbędne narzędzia do opracowania nowatorskich rozwiązań dla branży CX.

– Sztuczna inteligencja szybko przestała być szumem informacyjnym, a zaczęła przynosić realne korzyści. Łącząc naszą rozległą wiedzę na temat CX, usług i rozwiązań AI z możliwościami Google Cloud w zakresie sztucznej inteligencji, możemy nie tylko sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, ale także poprowadzić branżę do przodu, tworząc przełomowe rozwiązania. Mamy już pierwsze efekty naszej współpracy, a przyszłość rysuje się w jasnych barwach – mówi Jonas Dahlberg, prezes i dyrektor generalny Transcom.

– Generatywna sztuczna inteligencja ma potencjał transformacyjny dla branży usług CX i cieszymy się, że Transcom wykorzystuje Vertex AI Google Cloud do poprawy doświadczeń konsultantów obsługi klienta i kadry zarządzającej – powiedział Warren Barkley, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami, Vertex AI w Google Cloud. – Vertex AI umożliwia partnerom takim jak Transcom dostęp do dużych modeli językowych w celu łatwego eksperymentowania i tworzenia generatywnych aplikacji AI i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak Transcom będzie wprowadzać innowacje dzięki tej technologii.

Pierwszym rezultatem partnerstwa jest Agent Development Accelerator (ADA[2]), który wykorzystuje sztuczną inteligencję do naśladowania rzeczywistych interakcji z klientami w celu szkolenia agentów, zapewniając jednocześnie informacje zwrotne na temat skuteczności i obszarów wymagających poprawy. Testy wykazały, że rozwiązanie to skraca czas szkolenia, poprawia wydajność i znacznie zwiększa zadowolenie konsultantów obsługi klienta.

Słownik
1. CX. Zobacz customer experience.
2. ADA. inaczej Average Delay to Abandon – średni czas od nawiązania do utracenia połączenia. Wartość wyrażona jednostkach czasu.
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Unf**k bots, czyli jakich błędów nie popełniać zatrudniając bota w firmie

Na rynku contact center istnieje wiele narzędzi, które mogą wspomagać pracę konsultantów, np. voice mailing, systemy IVR, serwisy SMS, aplikacje mobilne, czy formularze na stronach internetowych. Jednak z punktu widzenia klientów są to jedynie półśrodki komunikacyjne, niegwarantujące załatwienia sprawy, której rozwiązania poszukują. Z tego powodu klienci ci dążą do tego, aby obsługą ich zgłoszenia zajmował się żywy konsultant. Jakie rozwiązanie sprosta oczekiwaniom zarówno klientów jak i firm?
Czytaj więcej

Arteria S.A. odnotowała wzrost

Wzrost przychodów o 2% rok do roku odnotowała spółka Arteria S.A. Tylko w pierwszym półroczu spółka uzyskała ponad 85,5 mln zł przychodu (w analogicznym okresie roku ubiegłego było to 84,1 mln zł). „Mimo istotnych zmian jakie zaszły w otoczeniu gospodarczym, dotyczącym zasad świadczenia usług na rzecz spółek z sektora państwowego, przychody Spółki utrzymują się na stabilnym poziomie i kolejny kwartał notują lekki trend wzrostowy” – czytamy w opublikowanym przez spółkę raporcie półrocznym.