Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

product centric

(lub product centered) to podejście biznesowe, które skupia się na produkcie jako głównym czynniku wpływającym na sukces firmy. W tym podejściu, firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji produktów, które są uważane za najważniejsze dla klientów.

W podejściu product-centric, firma opiera swoją strategię marketingową na założeniu, że jeśli produkt jest wystarczająco dobry, to klient sam zainteresuje się nim i dokona zakupu. Firma skupia się przede wszystkim na projektowaniu i produkcji produktów, a działania marketingowe i sprzedażowe są ukierunkowane na ich promocję.

Jedną z wad podejścia product-centric jest to, że firma może nie dostrzegać rzeczywistych potrzeb i preferencji klientów, ponieważ skupia się jedynie na produkcie. W podejściu product-centric, to firma decyduje, co klient powinien kupić, a nie klient decyduje, czego potrzebuje. Dlatego w dzisiejszych czasach, w których klienci mają większy wybór i są bardziej wymagający, podejście product-centric staje się coraz mniej skuteczne, a firmy coraz częściej koncentrują się na podejściu customer-centric (czyli koncentrującym się na kliencie).

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Teleperformance uznane za lidera rynku wg. Frost & Sullivan

Imponująca dynamika wzrostu firmy Teleperformance są świadectwem jej zorientowanego na klienta podejścia i rewolucyjnych rozwiązań, zdobywając lojalność klientów i zwiększając udział w rynku.

Frost & Sullivan niedawno ocenił wielokanałowe doświadczenie klienta (CX[2]) w branży metaverse i na podstawie swoich ustaleń przyznał Teleperformance nagrodę Globalnej Firmy Roku 2023. Firma jest pionierem w przestrzeni metaverse, obsługując klientów w wielu czołowych światowych markach gier wideo i kilku branżach w 170 krajach w ramach solidnego pakietu usług omnichannel[1].

Firma oferuje immersyjne usługi i doświadczenia metaverse w celu poprawy CX, łączenia się z odbiorcami oraz zwiększenia pracy zespołowej, komunikacji i współpracy pracowników. Koncentrując się na holistycznym zaangażowaniu, Teleperformance obejmuje podróż klienta jako kompleksowe doświadczenie. A wszystko to w celu stworzenia niezapomnianych i płynnych doświadczeń (CX).

Dzięki ogromnemu doświadczeniu w branży gier wideo i znaczącej wiedzy zdobytej przez lata, Teleperformance napędza swoją wizjonerską ekspansję strategii cyfrowej i obsługuje wciągające środowiska, co pozwala jej stać się liderem w tej dziedzinie.

– Teleperformance w wyjątkowy sposób tworzy skuteczne procesy, które usprawniają wewnętrzne przepływy pracy klientów, jednocześnie równoważąc technologię i zasoby ludzkie. Jego kompleksowe podejście pozycjonuje go jako partnera z wyboru, spełniającego potrzeby klientów i przekraczającego ich oczekiwania, ponieważ klienci cenią sobie najwyższą wydajność i wpływ biznesowy całej podróży klienta – komentuje Valentina Barcia, analityk ds. najlepszych praktyk, Frost & Sullivan.

Portfolio rozwiązań wielokanałowej obsługi klienta firmy Teleperformance, pozwala użytkownikom końcowym na interakcję z markami za pośrednictwem preferowanego dla nich kanału. W przeciwieństwie do konkurencji, Teleperformance oferuje usługi lokalizacyjne i globalne oraz strategiczne partnerstwa, które ewoluują wraz z potrzebami i trendami rynkowymi. Teleperformance jest jedną z największych firm zajmujących się outsourcingiem procesów biznesowych, z 98,5% wskaźnikiem zadowolenia klientów. Dzięki koncentracji na pozycji lidera, Teleperformance utrzymuje przewagę konkurencyjną w obszarze omnichannel CX.

– Teleperformance pomaga markom odkrywać metawersum z silnym ukierunkowaniem na przywództwo, które obejmuje strategie zorientowane na klienta, wiodące cyfrowe praktyki w zakresie zaufania i bezpieczeństwa oraz światowej klasy wdrożenia na dużą skalę w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej. Wykorzystuje obecne możliwości immersyjnego świata 3D i pozostaje zaufanym partnerem, zdobywając reputację najlepszego w ekspansji CX do przestrzeni metaverse – dodał Alaa Saayed, starszy dyrektor programowy, Frost & Sullivan.

Każdego roku Frost & Sullivan przyznaje nagrodę Firmy Roku organizacji, która wykazuje się doskonałością pod względem strategii rozwoju i wdrażania w swojej dziedzinie. Nagroda jest wyrazem uznania dla wysokiego stopnia innowacyjności produktów i technologii oraz wynikającej z tego wiodącej pozycji pod względem wartości dla klienta i penetracji rynku.

Słownik
1. omnichannel. (z ang. wielokanałowość) – rozwiązanie związane z technologią i strategią, które zakłada synergię sprzedaży i/lub obsługi klienta w…
2. CX. Zobacz customer experience.
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Transcom rozpoczyna współpracę z Netomi, aby ustanowić nowe standardy obsługi klienta

Transcom ogłosił strategiczne partnerstwo z Netomi, pionierem w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) dla CX, w celu ukazania potencjału generatywnej sztucznej inteligencji w obszarze obsługi klienta. W centrum tego partnerstwa znajdują się globalni klienci Transcom, od innowacyjnych scale-upów po uznane globalne marki, które łącznie wspierane są przez ponad 300 000 konsultantów obsługi klienta na całym świecie.
Czytaj więcej

Grupa OEX wspiera proces obsługi klientów VIPPO

Spółki Voice Contact Center i ArchiDoc z Grupy OEX realizują usługi z obszaru wielokanałowej obsługi klienta i zarządzania dokumentami dla VIPPO, nowego gracza na rynku fin-tech w Polsce. W ramach projektu spółki z Grupy OEX odpowiadają za obsługę kontaktów przychodzących z kanału telefonicznego, e-mail oraz chat. Przeszkoleni konsultanci odpowiadają za zapytania klientów dotyczące oferty VIPPO oraz zasad korzystania z internetowej platformy pożyczkowej spółki.
Czytaj więcej

Salelifter przejmie Teletarget

Outsourcingowe call center Teletarget połączy się z Salelifter. 31 października uzgodniono plan połączenia. To Salelifter wchłonie call center. Obie spółki należą go grupy Sare.