Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

UOKiK zajmie się skargami klientów na streaming wydarzeń sportowych

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zajął się sprawą skarg na jakość transmisji internetowych gal federacji Clout MMA. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, wpłynęło już ponad 170 skarg od widzów, którzy napotkali problemy podczas oglądania płatnych transmisji na żywo.

Organizacja walk freak-fightowych Clout MMA oskarża o te niedogodności firmę Redge Technologies, odpowiedzialną za obsługę transmisji, podczas gdy ta wskazuje na awarie zewnętrznych systemów CDN jako przyczynę.

Kłopoty techniczne pojawiły się już w trakcie pierwszej gali w sierpniu i niestety powtórzyły się podczas wydarzenia z końca października, pomimo zapewnień o bezawaryjności systemu. Widzowie zmagali się z problemami takimi jak niemożność uruchomienia transmisji czy jej zacinanie, co spowodowało falę niezadowolenia i publicznych przeprosin ze strony influencerki Lexy Chaplin, będącej jedną z twarzy Clout MMA.

W odpowiedzi na zaistniałe problemy, Clout MMA zadeklarowało współpracę z dostawcą technologii oraz organami ścigania w celu wyjaśnienia sytuacji oraz zapowiedziało indywidualne rozpatrzenie wszystkich zgłoszonych reklamacji. W ramach rekompensaty zaproponowano wydłużony dostęp do materiału archiwalnego z gali na platformie cloutmma.tv.

UOKiK[1] obecnie analizuje zgłoszenia konsumentów w kontekście ewentualnych naruszeń praw konsumentów. Ta sytuacja podkreśla wagę odpowiedzialności organizatorów i dostawców usług za jakość świadczonych usług cyfrowych oraz konieczność skutecznej ochrony praw widzów.

Słownik
1. UOKiK. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest centralnym organem administracji państwowej. Odpowiada bezpośrednio przed Prezesem Rady Ministrów. Powoływany jest…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Brytyjski CMA zbada wpływ AI na konsumentów

Brytyjski Urząd Konkurencji i Rynków (CMA - odpowiednik polskiego UOKiK) podjął decyzję o rozpoczęciu intensywnego, czterotygodniowego badania, mającego na celu ocenę wpływu sztucznej inteligencji (AI) na konsumentów i konkurencję. Ankietowanie przemysłu rozpoczęło się w czwartek, 4 maja.
Czytaj więcej

Operatorzy kablówek próbują zahamować ustawę o abonamencie RTV

Najwięksi operatorzy płatnej telewizji w Polsce wraz z Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej walczą o klientów. Wystosowały wspólny list do Marszałka i Prezydium Sejmu, oraz przewodniczących głównych partii politycznych w sprawie ustawy abonamentowej. Autorzy listu chcą, aby porzucono pomysł nierównego traktowania obywateli w zakresie poboru opłaty abonamentowej.
Czytaj więcej

Wszyscy muszą się dostosować do nowych przepisów

W połowie 2018 roku zacznie obowiązywać Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (GDPR). Unijne prawo wprowadza narzędzia, które mają zwiększyć kontrolę osób fizycznych nad ich danymi osobowymi. Z drugiej strony nakłada szereg wymogów na firmy i podmioty, które gromadzą, przetwarzają i udostępniają dane. Firmy, które nie wdrożą nowych przepisów, czekają kary finansowe.
Czytaj więcej

Tajemniczy klient z Gumtree

Zatrudnimy Tajemniczego Klienta. Ogłoszenie – jak na standard popularnego serwisu ogłoszeniowego – dość „profesjonalne”. Jednak to nie ogłoszenie jest niepokojące. Niepokojąca jest odpowiedź, jaką kandydaci otrzymują po wysłaniu aplikacji.