Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

UKE wprowadza nowe regulacje dotyczące SMS-ów w walce z oszustwami elektronicznymi

25 września 2023 r. wchodzi w życie nowa Ustawa o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej. Zaprojektowana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) regulacja ma na celu zniwelowanie zagrożeń takich jak “smishing” i “spoofing”, które polegają na podszywaniu się pod wiarygodne instytucje w wiadomościach SMS lub pod numer telefonu zaufanej osoby w celu wyłudzenia danych lub pieniędzy.

Kluczowym elementem ustawy jest wprowadzenie wykazu integratorów usług SMS, który będzie prowadzony przez Prezesa UKE. Tylko integratorzy wpisani do tego wykazu będą uprawnieni do realizacji zleceń wysyłania SMS-ów w imieniu podmiotów publicznych. Co więcej, przedsiębiorcy telekomunikacyjni będą zobowiązani do blokowania wiadomości, które nie spełniają nowych kryteriów bezpieczeństwa.

Ustawa zakłada też obowiązek prowadzenia przez UKE jawnego wykazu numerów przeznaczonych tylko do odbierania połączeń głosowych. Dzięki temu oszuści nie będą mogli podszywać się pod numery infolinii urzędów czy innych instytucji.

Wszelkie szczegóły dotyczące nowych regulacji zostaną opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej UKE, dając przedsiębiorcom telekomunikacyjnym oraz innym zainteresowanym jasne wytyczne w zakresie nowych obowiązków.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Przedstawiciele Grupy Wyszehradzkiej o przyszłości rynku telekomunikacji

Przyszłość europejskiego rynku łączności elektronicznej była głównym tematem spotkania wiceministrów ds. cyfryzacji i szefów urzędów regulacyjnych rynku łączności elektronicznej z Czech, Węgier, Słowacji i Polski. Spotkanie z inicjatywy Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej odbyło się 6 lutego br. w Warszawie, w ramach trwającego obecnie przewodnictwa Polski w Grupie Wyszehradzkiej (V4).
Czytaj więcej

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu to marketingowa porażka

W kręgach zbliżonych do ministra zdrowia nieoficjalnie mówi się, że Teleplatforma Pierwszego Kontaktu to marketingowa porażka. Od czerwca br. skorzystało z niej zaledwie 27 tys. Polaków, choć plany zakładały dużo wyższe zainteresowanie telefoniczną pomocą medyczną. Dlatego NFZ zapowiada przeprowadzenie kampanii informacyjnej o nowej usłudze.
Czytaj więcej

Docenienie pracowników służb publicznych – fundament strategii CX i EX organizacji

Poczucie niedocenienia przez pracodawcę i otoczenie jest jednym z głównych powodów zmiany miejsca zatrudnienia, wynika z badań Gallupa. Problem dotyczy również pracujących w sektorze publicznym, w którym zatrudnieni są nie tylko urzędnicy państwowi, pracownicy administracji publicznej, ale również personel sił zbrojnych. W różnych krajach UE nieco inaczej definiuje się ten sektor – w niektórych państwach zalicza się do niego również zatrudnionych w służbie zdrowia i edukacji publicznej.