Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Milion odebranych telefonów na infolinii miejskiej Poznań Kontakt

Miejska infolinia Urzędu Miasta Poznania, funkcjonująca od 2009 roku, pobiła rekord obsługując ponad milion rozmów w okresie od stycznia 2022 do stycznia 2023. Infolinia, dzięki swojemu profesjonalnemu zespołowi, składającemu się z 72 pracowników, oraz nowoczesnym narzędziom takim jak chatbot i “wirtualna asystentka”, zapewnia mieszkańcom błyskawiczne odpowiedzi na pytania dotyczące spraw urzędowych i interwencji.

Dzięki rozbudowanej ofercie infolinii, mieszkańcy mogą dowiedzieć się o sprawach takich jak wybory, rejestracja pojazdów, opłaty komunalne czy nawet wsparcie w trudnych czasach, takich jak pandemia COVID-19 czy konflikt zbrojny na Ukrainie. Ostatnio, centrum kontaktu skupia się także na udzielaniu informacji o nadchodzących wyborach parlamentarnych oraz referendach.

Za sukcesem biura stoi jego dyrektor, Konrad Zawadzki, który podkreśla, że z małej infolinii obsługującej 50 tysięcy rozmów rocznie, urośli do wielokanałowego centrum obsługującego do miliona rozmów w różnych językach. W opinii miesięcznika “IT w Administracji”, Biuro Poznań Kontakt stało się samorządowym pionierem w zakresie zastosowań sztucznej inteligencji.

– Z infolinii obsługującej wybrany obszar działalności Urzędu staliśmy się centrum kontaktu, które swoją usługą obejmuje znakomitą większość spraw mieszkańców. Z dziesięciu zestawów telefonicznych obsługujących 50 tysięcy rozmów rocznie urośliśmy do kilkudziesięciu wielokanałowych stanowisk obsługujących do miliona rozmów w kilku językach. W opinii miesięcznika „IT w Administracji” jesteśmy samorządowym pionierem zastosowań IA, w tym voicebot’ów i innych automatów teleinformacyjnych opartych o technologie uczenia maszynowego – podkreśla w wywiadzie dla serwisu wPoznaniu.pl Dyrektor Biura Poznań Kontakt Konrad Zawadzki.

foto: SM Poznań

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Poczta Polska wesprze popularyzację Profilu Zaufanego

W blisko 4,7 tys. placówek Poczty Polskiej na terenie całego kraju można zakładać Profil Zaufany, który pozwala załatwić większość spraw urzędowych przez internet. Usługa dotrze również do mieszkańców tych miejscowości, które są wykluczone cyfrowo i do tej pory nie miały takiej możliwości.
Czytaj więcej

VI Smart City Forum czyli przyszłość miast w Twoich rękach

20 i 21 września po raz szósty odbędzie się konferencja, której celem jest nie tylko wymiana i poszukiwanie rozwiązań dążących do unowocześnienia infrastruktury polskich miast, ale również poprawy jakości życia jego mieszkańców. Smart City Forum poświęcone jest koncepcji rozwoju innowacyjnych miast, to inicjatywa tworzona przy wsparciu czołowych przedstawicieli administracji publicznej i biznesu.
Czytaj więcej

Pierwszy mDokument niedługo wejdzie do obiegu

mTożsamość, czyli dane z dowodu osobistego w smartfonie, to pierwsza funkcjonalność rządowej aplikacji mObywatel, którą można bezpłatnie pobrać z Google Play i App Store. Nie zastąpi to tradycyjnego dokumentu, ale pozwoli zweryfikować tożsamość drugiej osoby i wymienić się danymi bez spisywania, skanowania czy fotografowania dowodu.