Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

universal agent

« wróć do spisu

pojęcie związane z pracownikiem call center lub contact center, który posiada umiejętności i wiedzę potrzebną do obsługi różnych kanałów kontaktu, w tym telefonu, czatu, e-maila, mediów społecznościowych i innych.

Universal Agent jest zwykle szkolony w różnych aspektach obsługi klienta, takich jak rozwiązywanie problemów, zarządzanie reklamacjami, obsługa zamówień, przyjmowanie płatności i inne. Dzięki temu pracownik jest w stanie obsłużyć klienta w każdym kanale, co zwiększa efektywność działania contact center.

Universal Agent ma także dostęp do różnych systemów i narzędzi, które umożliwiają szybkie i efektywne rozwiązywanie problemów klientów. Dzięki temu klienci otrzymują jednolitą i spójną obsługę we wszystkich kanałach kontaktu, co zwiększa ich zadowolenie z usług świadczonych przez firmę.

Koncepcja Universal Agenta jest coraz bardziej popularna w branży obsługi klienta, ponieważ umożliwia firmom zapewnienie spójnej i wysokiej jakości obsługi klienta we wszystkich kanałach kontaktu, co z kolei przyczynia się do zwiększenia lojalności klientów i poprawy wyników finansowych firmy.