Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

unified communications

« wróć do spisu

(inaczej UC) to zestaw narzędzi i technologii umożliwiających integrację różnych form komunikacji, takich jak połączenia głosowe, wideokonferencje, wiadomości tekstowe i e-maile, w jednej platformie. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z różnych kanałów komunikacji w sposób spójny i efektywny.

Unified Communications umożliwiają łatwiejszą i bardziej efektywną komunikację wewnątrz organizacji oraz ze światem zewnętrznym. Użytkownicy mogą korzystać z różnych form komunikacji z poziomu jednego interfejsu, co zwiększa wydajność i poprawia jakość komunikacji.

W ramach Unified Communications stosowane są różne narzędzia i technologie, takie jak VoIP, systemy wideokonferencyjne, platformy do wymiany wiadomości, czy też narzędzia do zarządzania projektami. Platformy UC oferują także funkcje zarządzania obecnością, dzięki czemu użytkownicy mogą sprawdzić, czy ich współpracownicy są dostępni, zajęci czy też nieobecni.

Wdrożenie rozwiązań Unified Communications może przynieść wiele korzyści dla firm, w tym zwiększenie wydajności, poprawę jakości komunikacji, oszczędności czasu i kosztów, a także zwiększenie satysfakcji klientów i pracowników.