Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

product centric

(lub product centered) to podejście biznesowe, które skupia się na produkcie jako głównym czynniku wpływającym na sukces firmy. W tym podejściu, firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji produktów, które są uważane za najważniejsze dla klientów.

W podejściu product-centric, firma opiera swoją strategię marketingową na założeniu, że jeśli produkt jest wystarczająco dobry, to klient sam zainteresuje się nim i dokona zakupu. Firma skupia się przede wszystkim na projektowaniu i produkcji produktów, a działania marketingowe i sprzedażowe są ukierunkowane na ich promocję.

Jedną z wad podejścia product-centric jest to, że firma może nie dostrzegać rzeczywistych potrzeb i preferencji klientów, ponieważ skupia się jedynie na produkcie. W podejściu product-centric, to firma decyduje, co klient powinien kupić, a nie klient decyduje, czego potrzebuje. Dlatego w dzisiejszych czasach, w których klienci mają większy wybór i są bardziej wymagający, podejście product-centric staje się coraz mniej skuteczne, a firmy coraz częściej koncentrują się na podejściu customer-centric (czyli koncentrującym się na kliencie).

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

UC

« wróć do spisu

(inaczej Unified Communications) to zestaw narzędzi i technologii umożliwiających integrację różnych form komunikacji, takich jak połączenia głosowe, wideokonferencje, wiadomości tekstowe i e-maile, w jednej platformie. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z różnych kanałów komunikacji w sposób spójny i efektywny.

Unified Communications umożliwiają łatwiejszą i bardziej efektywną komunikację wewnątrz organizacji oraz ze światem zewnętrznym. Użytkownicy mogą korzystać z różnych form komunikacji z poziomu jednego interfejsu, co zwiększa wydajność i poprawia jakość komunikacji.

W ramach Unified Communications stosowane są różne narzędzia i technologie, takie jak VoIP, systemy wideokonferencyjne, platformy do wymiany wiadomości, czy też narzędzia do zarządzania projektami. Platformy UC oferują także funkcje zarządzania obecnością, dzięki czemu użytkownicy mogą sprawdzić, czy ich współpracownicy są dostępni, zajęci czy też nieobecni.

Wdrożenie rozwiązań Unified Communications może przynieść wiele korzyści dla firm, w tym zwiększenie wydajności, poprawę jakości komunikacji, oszczędności czasu i kosztów, a także zwiększenie satysfakcji klientów i pracowników.