CUR

CUR

« wróć do spisu

(inaczej wskaźnik wykorzystania mocy produkcyjnych) w odniesieniu do jakości obsługi klienta to wskaźnik, który mierzy poziom wykorzystania zasobów produkcyjnych i technologicznych w celu zapewnienia odpowiedniej jakości obsługi klienta. Wskaźnik ten mierzy, jak wiele zasobów produkcyjnych i technologicznych jest wykorzystywanych do produkcji produktów lub obsługi klientów w stosunku do ich całkowitej mocy.

W kontekście jakości obsługi klienta, wskaźnik wykorzystania mocy produkcyjnych może być używany do pomiaru liczby transakcji obsłużonych przez personel obsługi klienta w określonym czasie w porównaniu do całkowitej liczby pracowników. Im wyższy wskaźnik, tym bardziej efektywnie wykorzystywane są zasoby produkcyjne i technologiczne, co może prowadzić do lepszej jakości obsługi klienta.

Wskaźnik wykorzystania mocy produkcyjnych w odniesieniu do jakości obsługi klienta jest ważnym wskaźnikiem dla firm, ponieważ pomaga w ulepszaniu procesów produkcyjnych i obsługi klienta, co pozwala na efektywne wykorzystanie zasobów, minimalizowanie kosztów i zwiększenie zadowolenia klientów.