Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

ChatGPT

« wróć do spisu

to duża sieć neuronowa, która jest modelem językowym opartym na architekturze GPT-3.5 i jest wykorzystywana do generowania odpowiedzi na zadane pytania i wirtualnej interakcji z użytkownikami. ChatGPT jest sztuczną inteligencją, która potrafi naśladować naturalną komunikację między ludźmi, dzięki czemu może być wykorzystywana do obsługi klienta w różnych branżach.

Dzięki swojej zdolności do generowania naturalnego języka, ChatGPT może odpowiadać na pytania klientów, udzielać informacji o produktach i usługach, udzielać wsparcia technicznego i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Może też służyć jako narzędzie do generowania tekstu, np. dla redaktorów i dziennikarzy, lub do tłumaczenia języków obcych.