Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Widok 360

Widok 360 stopni na klienta to koncepcja polegająca na możliwości przeglądania i analizowania wszystkich danych, jakie posiadasz na temat każdego pojedynczego klienta w jednym miejscu.

Przy tak dużej ilości danych tworzonych i gromadzonych dla każdego z klientów, możliwość zebrania wszystkich źródeł w jednym miejscu daje Ci możliwość zapewnienia, że rozumiesz potrzeby, życzenia i obawy każdej osoby. W rzeczywistości jest to jednak bardziej skomplikowane.

ATL

« wróć do spisu

Above the line, ang. “powyżej linii” jest rodzajem strategii marketingowej skierowanej do odbiorcy masowego bez personalizowania przekazu z wykorzystaniem szerokiego spektrum mediów (tv, radio, prasa, internet). Tym mianem określa się kampanie realizowane za pomocą mass mediów – w telewizji, radiu, prasie, kinie, a także w postaci bilbordów i plakatów. ATL to również kreatywne formy reklamy outdoorowej.

Największą korzyścią kampanii ATL jest zasięg, ale nie istnieje, lub jest bardzo ograniczona możliwość personalizacji grupy docelowej. Odróżnieniem kampanii ATL jest kampania BTL, która ma możliwość skierowania jej do konkretnych grup odbiorców.

« wróć do spisu