Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

4P

Składniki tzw. marketing mix: product (produkt), price (cena), place (miejsce), promotion (promocja). 4P to zespół elementów (instrumentów) za pomocą których możemy oddziaływać na rynek.
Wybrana kategoria

KORPORATOR

12 artykułow
więcej

Ślepota, czyli 10 błędów popełnianych przez managerów

Porażająca większość managerów uważa, że gdy pracownik nie realizuje celu, należy najpierw wezwać go na dywanik, a jeśli to nie poskutkuje – pożegnać się z nim. Co jednak, gdy nowych pracowników nie widać na horyzoncie? Tolerować braku skuteczności nie można – trzeba więc dopingować. Tylko jak?
więcej

Dziel się wiedzą i bierz jej jak najwięcej

Dzielenie się wiedzą sprawia, że firma może się rozwijać, a pracownicy mogą szybciej wykonywać swoje obowiązki. To oczywiście powoduje wzrost efektywności. Lecz jeśli nie chcemy się dzielić wiedzą z innymi – nawet z tymi spoza organizacji – blokujemy sobie możliwość rozwoju.
więcej

Komplementy i uznanie dla innych sprawiają, że więcej osiągasz

Okazywanie uznania i chwalenie ludzi to jedna z podstawowych zasad zjednywania sobie ludzi, o której pisał sam Dale Carnegi w swojej książce o podobnym tytule, a dokładnie „Jak zdobywać przyjaciół i zjednywać sobie ludzi”. Tę zasadę uzupełniają badania dr Roberta Cialdiniego, które potwierdzają, że fundamentalną zasadą wywierania pozytywnego wpływu jest dawanie ludziom komplementów.
więcej

Raporty i delegowanie zadań

Tak to już jest, że dzień zaczynasz od raportów, bo pani po drugiej stronie, akurat je potrzebuje na 10. Podczas gdy otwiera je dopiero o 12. Dobry dzień musi zacząć się od kubka dobrej kawy i przynajmniej 15 minut pogawędki w kuchni ze współpracownikami.