Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

product centric

(lub product centered) to podejście biznesowe, które skupia się na produkcie jako głównym czynniku wpływającym na sukces firmy. W tym podejściu, firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji produktów, które są uważane za najważniejsze dla klientów.

W podejściu product-centric, firma opiera swoją strategię marketingową na założeniu, że jeśli produkt jest wystarczająco dobry, to klient sam zainteresuje się nim i dokona zakupu. Firma skupia się przede wszystkim na projektowaniu i produkcji produktów, a działania marketingowe i sprzedażowe są ukierunkowane na ich promocję.

Jedną z wad podejścia product-centric jest to, że firma może nie dostrzegać rzeczywistych potrzeb i preferencji klientów, ponieważ skupia się jedynie na produkcie. W podejściu product-centric, to firma decyduje, co klient powinien kupić, a nie klient decyduje, czego potrzebuje. Dlatego w dzisiejszych czasach, w których klienci mają większy wybór i są bardziej wymagający, podejście product-centric staje się coraz mniej skuteczne, a firmy coraz częściej koncentrują się na podejściu customer-centric (czyli koncentrującym się na kliencie).

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Jesteśmy otwarci na Współpracę!

Współpraca skierowana jest do tych z Państwa, którzy czują potrzebę dzielenia się swoja wiedzą i doświadczeniem. Publikacja w naszym serwisie to okazja do budowania swojego personal brandingu – tak potrzebnego managerom, którzy świadomie podchodzą do rozwoju swojej kariery.

Jesteśmy otwarci na każdy rodzaj współpracy, której celem jest dostarczenie naszym czytelnikom wartościowej wiedzy i informacji. Dlatego też nie określamy zakresu współpracy, długości trwania ani tematu. Chętnie wysłuchamy Twojej propozycji i wspólnie ustalimy szczegóły.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą komercyjną – kliknij tutaj.

NAPISZ FELIETON LUB ARTYKUŁ

Jedną z najchętniej czytanych form pisanych jest felieton. Jest on na tyle elastyczny, że z pewnością i Ty bez większego kłopotu jesteś w stanie go napisać. Wystarczy mieć własne przemyślenia na wybrany temat i umieć przelać je na tekst 🙂

PODZIEL SIĘ NEWSEM Z INNYMI

Nie potrafisz pisać lekkim piórem? Nic nie szkodzi. Możesz dać nam informacje o tym, o czym chciałbyś napisać (np. interesujące wydarzenie w firmie, nowy klient albo nowy pomysł na wykorzystanie produktu).

A MOŻE WYWIAD?

Możemy przeprowadzić z Tobą wywiad, który później przeczytają nasi czytelnicy (i Twoi znajomi). Warto pokazać się innym jako ekspert. Zawsze to dobrze wygląda na CV, gdy rekruter sprawdza Twoje doświadczenie i umiejętności.

W przypadku chęci nawiązania współpracy prosimy o kontakt z:

Karol Bancerz
karol@ccnews.pl
+48 790 759 066