Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

product centric

(lub product centered) to podejście biznesowe, które skupia się na produkcie jako głównym czynniku wpływającym na sukces firmy. W tym podejściu, firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji produktów, które są uważane za najważniejsze dla klientów.

W podejściu product-centric, firma opiera swoją strategię marketingową na założeniu, że jeśli produkt jest wystarczająco dobry, to klient sam zainteresuje się nim i dokona zakupu. Firma skupia się przede wszystkim na projektowaniu i produkcji produktów, a działania marketingowe i sprzedażowe są ukierunkowane na ich promocję.

Jedną z wad podejścia product-centric jest to, że firma może nie dostrzegać rzeczywistych potrzeb i preferencji klientów, ponieważ skupia się jedynie na produkcie. W podejściu product-centric, to firma decyduje, co klient powinien kupić, a nie klient decyduje, czego potrzebuje. Dlatego w dzisiejszych czasach, w których klienci mają większy wybór i są bardziej wymagający, podejście product-centric staje się coraz mniej skuteczne, a firmy coraz częściej koncentrują się na podejściu customer-centric (czyli koncentrującym się na kliencie).

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Marki: mObywatel

4 artykułów
Czytaj więcej

Aplikacja mObywatel rozszerza funkcjonalność o e-wizyty w ZUS

Aplikacja mObywatel, stanowiąca cyfrowe centrum usług publicznych dla Polaków, wprowadza nową funkcję umożliwiającą umawianie wideorozmów z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W najnowszej aktualizacji, użytkownicy mogą wygodnie i bez wychodzenia z domu zarezerwować e-wizytę, co jest kolejnym krokiem w cyfryzacji usług państwowych.
Czytaj więcej

Absurdalny pomysł ministra Cieszyńskiego – chce meczy w mObywatelu

Minister Cyfryzacji, Janusz Cieszyński, złożył publiczną propozycję, aby każdy, kto korzysta z aplikacji mObywatel miał możliwość oglądania transmisji z wydarzeń sportowych i dostęp do dóbr kultury. Tym samym aplikacja do zarządzania skrawkiem naszego obywatelskiego życia miałaby zostać wzbogacona o rozrywkę.
Czytaj więcej

Będzie ukraińskojęzyczna aplikacja mObywatel dla uchodźców

Polska chce udostępnić ukraińską wersję tzw. węzła krajowego oraz Profilu Zaufanego, jakim mogą posługiwać się do kilku lat Polacy. Przemysław Koch poinformował o – jak wynika z jego wypowiedzi - rozpoczęciu realizacji projektu udostępnienia ukraińskojęzycznej wersji takich usług jak węzeł krajowy: Profil Zaufany czy aplikacja mObywatel.