Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

speaker recognition

(inaczej voiceprint) to biometryczna technika identyfikacji osoby poprzez analizę jej charakterystycznych cech głosu, takich jak ton, tempo, intonacja, dykcja, czy też inne właściwości akustyczne. Technologia ta działa na podobnej zasadzie jak odciski palców, czy DNA, pozwalając na stworzenie unikalnego profilu mówcy, który może być użyty do identyfikacji, weryfikacji lub autoryzacji danej osoby. Voiceprint stosowany jest między innymi w systemach bezpieczeństwa, bankowości elektronicznej, czy centach obsługi klienta, a także w wywiadzie i służbach specjalnych.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Paweł Krypno

35 artykułow
Czytaj więcej

Gdy nadejdzie czas słuchania “głośnych” szeptów klienta

Analiza głosu klienta (Voice of the Customer, VoC) to proces zbierania opinii od klientów na temat ich doświadczeń z produktami lub usługami firmy oraz ich oczekiwań wobec nich. Celem tego procesu jest zrozumienie potrzeb, pragnień oraz preferencji klientów, aby móc dostosować ofertę firmy w sposób, który zwiększy ich zadowolenie oraz lojalność.
Czytaj więcej

Skąd czerpać wiedzę do analizy klientów?

Zrozumienie zachowań i preferencji klientów to nieodłączny element strategii firm dążących do wyróżnienia się na tle konkurencji i zbudowania silnej pozycji na rynku. W kontekście ciągłych zmian rynkowych i rosnących oczekiwań konsumentów, kluczowym wyzwaniem dla przedsiębiorstw jest efektywne zbieranie oraz analizowanie danych dotyczących doświadczeń i opinii klientów.
Czytaj więcej

Zdalna obsługa klienta – jak stworzyć spójną i efektywną strategię obsługi klienta w kanałach on-line i off-line?

W dzisiejszym świecie cyfrowym, gdzie granice między online a offline coraz bardziej się zacierają, kluczowe znaczenie dla sukcesu biznesowego ma stworzenie spójnej i efektywnej strategii obsługi klienta. W dobie postpandemicznej COVID-19 i rosnącej popularności e-commerce, firmy muszą dostosować swoje podejście do obsługi klienta, aby spełniać oczekiwania zarówno w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym.
Czytaj więcej

Trendy CX AI, które będą kształtować centra kontaktowe w 2024 roku

W 2024 roku generatywna sztuczna inteligencja ma szansę na nowo zdefiniować sposób, w jaki firmy współpracują ze swoimi klientami i usprawnić wydajność operacyjną. Oczekujemy, że sztuczna inteligencja będzie nie tylko automatycznie sygnalizować określone problemy, ale także szybko je rozwiązywać.
Czytaj więcej

Hygge w obsłudze klienta

Hygge to duńskie pojęcie, które odnosi się do poczucia przytulności, komfortu i zadowolenia płynącego z prostych przyjemności życia. Jest to ważny element duńskiej kultury, często wiązany z tworzeniem ciepłej, przyjaznej atmosfery, w której można się zrelaksować i cieszyć obecnością bliskich osób.