Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

2,5G

standard sieci komórkowych drugiej generacji, w których zaimplementowano funkcje wspomagające pakietową komutację danych. Sieci 2.5G uważane są za element ewolucji pomiędzy sieciami drugiej i trzeciej generacji. Do sieci 2.5G zalicza się na przykład sieci GPRS/EDGE, które budowane są na podstawie istniejących sieci GSM (2G), ale dzięki technologiom wspomagającym pakietowe przesyłanie danych oferują usługi dostępne w sieciach 3G (w sieciach trzeciej generacji usługi te oferowane są z lepszą jakością). Dodatkowo sieć szkieletowa budowana dla potrzeb implementacji technologii GPRS/EDGE może być także używana przez sieci UMTS (3G), co umożliwia współistnienie sieci 2G i 3G oraz stopniową ewolucję istniejących sieci pomiędzy tymi standardami.
Wybrana kategoria

ARTYKUŁ PARTNERA

65 artykułow
Czytaj więcej

Podstawy tłumaczeń biznesowych

Samoobsługa online to nie tylko ukłon w stronę klientów. To niezbędny element działalności, który pozwala nie tylko ograniczać koszty, ale i utrzymywać zadowolenie użytkowników. Usług self-service oczekuje pokolenie millenialsów: według „Harvard Business Review”, aż 8 na 10 respondentów woli samodzielnie poszukać rozwiązania problemu, zanim skontaktuje się z przedstawicielem firmy.
Czytaj więcej

Big Data Developer – kwalifikacje, zarobki i możliwości rozwoju

Ilość przechowywanych i przetwarzanych danych rośnie z roku na rok. Nic więc dziwnego, że w branży IT nieustannie potrzebne są osoby, które specjalizują się w analizowaniu i bezpieczeństwie informacji dostępnych w różnego rodzaju bazach danych. Big Data Developer to odpowiedź na to zapotrzebowanie. Osoba na tym stanowisku musi posiadać szeroki zakres wiedzy z wielu dziedzin. Na czym polega taka praca i jakie są do tego potrzebne kwalifikacje? Na jakie zarobki i perspektywy rozwoju można liczyć? Podpowiadamy.
Czytaj więcej

Google Workspace – szybki poradnik, dzięki któremu poznasz funkcjonalność platformy

Google Workspace to dostępny w chmurze zestaw aplikacji służących do pracy i komunikacji w firmie. Usługa dostępna jest w czterech planach subskrypcyjnych, które zostały skonstruowane w taki sposób, aby każde przedsiębiorstwo mogło dopasować usługę do swoich konkretnych potrzeb. W pakietach znajdziemy m.in. profesjonalną pocztę dla firm, przestrzeń na dysku w chmurze, aplikacje do komunikacji w zespole oraz programy biurowe.
Czytaj więcej

Papier – odrobina historii

Choć dzisiaj trudno jest w to uwierzyć, papier wcale nie towarzyszy nam od zawsze. W książkach czytamy o glinianych tabliczkach i z niedowierzaniem słuchamy historii o tym, jak wyglądały początki produkcji papierowych arkuszy. Dzisiaj produkcja tego artykułu jest na bardzo zaawansowanym poziomie. Z jego przetworów korzystamy na co dzień, zarówno z cienkich arkuszy papieru biurowego czy ksero, jak i z papieru w wersji premium, o dużej gramaturze i sztywności. Jak powstaje i od kiedy w ogóle jest produkowany? Czym są przetwory papiernicze i gdzie znajdują swoje zastosowanie? Na te pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej.
Czytaj więcej

Spadek sprzedaży kredytów mieszkaniowych w 2022 roku

W 2021 roku banki święciły triumfy z uwagi na rosnącą sprzedaż kredytów mieszkaniowych. Sprzyjały temu utrzymujące się w Polsce przez długi czas rekordowo niskie stopy procentowe. Te jednak uległy zmianie w październiku, listopadzie i grudniu 2021 roku, a później jeszcze w 2022 roku. Czy zatem w 2022 będziemy obserwować spadek sprzedaży kredytów mieszkaniowych?
Czytaj więcej

Dotrzyj do zagranicznych klientów, za pomocą ich lokalnych numerów

Bycie członkiem Unii Europejskiej daje szereg korzyści, oraz zwiększa możliwości krajowych firm do współpracy na zagranicznym rynku, zaś zwiększając zasięg firmy, ułatwiamy dostęp do nowych technologii, pozwalając na jej szybszy rozwój. W ramach wspólnoty wprowadzane są usprawnienia dotyczące między innymi importu i eksportu, mimo to przedsiębiorcy nadal napotykają na trudne do przejścia bariery oraz wygórowane wymogi, które często skutecznie odstraszają od działań na rynkach zagranicznych i spowalniają proces ekspansji.
Czytaj więcej

6 powodów dzięki którym poprawisz wyniki sprzedaży zmieniając callback na rozwiązanie nowej generacji

Callbacki to dość podstępna sprawa. Wiele firm nie przykłada do nich wagi, bo wychodzi z założenia, że jeśli klient skontaktował się z nimi pierwszy, to cierpliwie poczeka na telefon. Jednak czy jako przedsiębiorcy nie powinniśmy wykazywać w tej kwestii więcej inicjatywy?
Czytaj więcej

Media System rozwija swój kanał na YouTube

Przez ostatnią dekadę firmie Media System z powodzeniem udaje się tworzyć organizację, która stawia coraz mocniejsze kroki w branży Contact Center. Przez wiele lat czerpali oni wzorce od najlepszych. Przeszli długą drogę pełną ciekawych wyzwań, które wymagały od nich wiele samodyscypliny, nauki, ale także kreowania nowych rozwiązań.
Czytaj więcej

Kurier w e-commerce

Przesyłki dla firm w branży e-commerce stanowią jeden z kluczowych elementów działalności, pozostając jednocześnie w dużym stopniu poza kontrolą firmy. Stąd kluczowa jest współpraca z jedną z wiarygodnych i kompetentnych firm kurierskich.