Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Wybrana kategoria

ARTYKUŁ PARTNERA

86 artykułow
Czytaj więcej

W czym pomoże Ci doradca podatkowy?

W dzisiejszych czasach zawód doradcy podatkowego cieszy się rosnącą popularnością. Specjalista ten pomoże zarówno przedsiębiorcom zakładającym lub prowadzącym własną firmę, jak i osobom prywatnym, które chcą zadbać o finanse. Przekonaj się, jakie formy wsparcia oferuje doradca podatkowy.
Czytaj więcej

Jak pozycjonować się w Internecie? Skuteczne sposoby dostępne dla każdego przedsiębiorcy z sektora MŚP

Przedsiębiorcy, którzy chcą poprawić widoczność swojej firmy w sieci, powinni zainwestować w pozycjonowanie strony WWW. Odpowiednie działania sprawią, że firmowa witryna będzie zajmować wyższe pozycje w Google i przyciągnie więcej zainteresowanych osób. Jak skutecznie pozycjonować się w Internecie? Na czym polegają działania SEO? Z czyich usług mogą skorzystać właściciele małych i średnich firm? Podpowiadamy w artykule.
Czytaj więcej

Wyposażenie stanowiska pracy w biurze. Jak się do tego zabrać?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele czynników może wpływać na efektywność i dobrą organizację pracy biurowej. Kupno odpowiednich mebli to nie wszystko. Warto zadbać o to, by stanowisko robocze wyposażone było w wszystkie niezbędne akcesoria, które umożliwiają wykonywanie codziennych obowiązków i utrzymywanie porządku na blacie.
Czytaj więcej

Jak marketing internetowy wpływa na rozpoznawalność firmy i zwiększa sprzedaż?

Jak w dzisiejszych czasach prowadzić dobrze prosperujący biznes? Z pomocą przychodzą tutaj działania z zakresu marketingu online. Promocja w Internecie wpływa na wzrost rozpoznawalności firmy i poprawę wyników sprzedażowych. Trzeba jednak skorzystać z odpowiednich narzędzi i przygotować skuteczną strategię. Jak wykorzystać możliwości e-marketingu? Co zrobić, aby dotrzeć z ofertą do większej liczby potencjalnych klientów? Podpowiadamy w artykule.
Czytaj więcej

Pozycjonowanie stron internetowych – zwiększ widoczność witryny w sieci

Efektywne pozycjonowanie stron internetowych to współcześnie jedno z najskuteczniejszych narzędzi dobrze zorganizowanego marketingu sieciowego każdej firmy. Za naszą widoczność w Internecie odpowiada bowiem złożony proces optymalizacji strony internetowej. Słowem - odpowiednie pozycjonowania to podniesienie miejsca naszej witryny na liście wyników wyszukiwania przeglądarki Google.
Czytaj więcej

Czy warto pozycjonować sklep internetowy?

Wzrost sprzedaży internetowej obserwowany był już od kilku lat, a pandemia tylko przyspieszyła ten proces. Zakupy online doceniane są przez szerokie grono konsumentów. Żeby jednak klient trafił na nasz biznes, musi być on widoczny w wynikach wyszukiwania. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z pomocy profesjonalistów. Agencja SEO może podjąć szereg działań mających na celu pozycjonowanie sklepu internetowego. Czy warto skorzystać z jej usług? Podpowiadamy.
Czytaj więcej

Jakie są najlepsze produkty do włosów?

W dzisiejszych czasach na rynku jest tak wiele produktów do włosów, że może być trudno wiedzieć, które z nich są rzeczywiście warte swoich pieniędzy. Przy tak dużej ilości dostępnych opcji, łatwo jest dać się przytłoczyć i wybrać coś, co jest tanie lub popularne. Ale nie wszystkie produkty do włosów są stworzone tak samo.
Czytaj więcej

Test umiejętności języka angielskiego przed rozpoczęciem nauki

Coraz więcej Polaków decyduje się na kursy doszkalające z języka angielskiego. To zrozumiałe – w końcu znajomość języka obcego zapewnia znacznie łatwiejsze poruszanie się po dzisiejszym otwartym świecie zachodnim, lepszą pracę i wygodniejsze życie. Korzystać można z korepetycji w formie klasycznej, zdalnych lekcji przez Internet, czy popularnych aplikacji do nauki języka.
Czytaj więcej

Czy pozycjonowanie się opłaca?

Internet gwarantuje ogromne możliwości – zarówno użytkownikom, którzy mogą znaleźć w sieci odpowiedź na każde zapytanie, jak i firmom skutecznie promującym swoje produkty i usługi. Jednak jeśli prowadzisz własny biznes, to możesz pozyskać klientów online tylko wtedy, gdy zdobędziesz widoczność w wynikach wyszukiwania. Postaw więc na skuteczną optymalizację swojej strony WWW. Ale najpierw sprawdź, czy pozycjonowanie się opłaca. Przekonaj się, że SEO naprawdę jest skuteczne. Zapraszamy do lektury!