Zendesk współpracuje z Anthropic oraz AWS nad dostarczaniem wspieranych przez AI doświadczeń zakupowych

Podczas globalnej konferencji Relate, firma Zendesk ogłosiła współpracę z Amazon Web Services (AWS) i Anthropic, mającą na celu oferowanie szybszych, bardziej efektywnych i dokładniejszych funkcji AI w zakresie customer experience[1].

Zendesk wykorzysta Amazon Bedrock, usługę umożliwiającą tworzenie i skalowanie aplikacji generatywnego AI, oraz modele z rodziny Claude 3 od Anthropic, aby zapewnić swoim ponad 100 000 klientom możliwość elastycznego wdrażania zaawansowanych LLM (large language models) przy każdej unikalnej interakcji z klientem.

– AI przekształca interakcje z klientami i pracownikami, a wkrótce będzie kształtować praktycznie wszystkie z nich. Ta transformacja wymaga opanowania i efektywnego wdrożenia najlepszej dostępnej technologii LLM – powiedział Adrian McDermott, dyrektor technologiczny Zendesk. – Nasza długoletnia współpraca z AWS i praca z Anthropic zapewniają naszym klientom platformę CX[3] oraz wybór potężnych LLM, które pomagają ustalić nowe standardy obsługi, gdzie AI i automatyzacja zapewniają wsparcie szybko i bez wysiłku.

Nigdy nie było ważniejszego momentu, aby na nowo zdefiniować możliwości w zakresie zaangażowania i wsparcia klientów. Dzięki w pełni zarządzanym możliwościom Amazon Bedrock do budowania aplikacji generatywnego AI z uwzględnieniem bezpieczeństwa, prywatności i odpowiedzialnego AI, Zendesk jest gotowy, aby umożliwić firmom na całym świecie dostarczanie bardziej spersonalizowanych, efektywnych i intuicyjnych doświadczeń wsparcia. – podkreślił Atul Deo, Generalny Menadżer Amazon Bedrock w AWS.

Zendesk wykorzystuje AI do transformacji CX, dostarczając inteligentne, natychmiastowe odpowiedzi na zapytania klientów, eliminując potrzebę programowania lub kosztownego rozwoju modeli. Podstawowe modele są projektowane i trenowane, wykorzystując obszerne zbiory danych wykorzystywane do CX oraz specyficzne dla branży insight[2]-y, oszczędzając w ten sposób klientom Zendesk nawet setki godzin tygodniowo.

Te możliwości są dalej wzmacniane przez Amazon Bedrock i modele Claude 3 od Anthropic, klienci Zendesk mogą oczekiwać:

  • inteligentnego, natychmiastowego wsparcia: modele Claude 3 od Anthropic zintegrowane z platformą Zendesk umożliwiają firmom dostarczanie empatycznych, czasu rzeczywistego odpowiedzi, skracając czas oczekiwania i zwiększając satysfakcję klientów.
  • spersonalizowanych interakcji z klientami: dane CX Zendesk i głębokie wglądy specyficzne dla branży, połączone z potężnymi modelami AI od Anthropic i AWS, umożliwiają wsparcie dostosowane do kontekstu i potrzeb każdego klienta.
  • lepszego wsparcia dla agentów: narzędzia wspierane przez AI pomagają agentom, szybko dostarczając odpowiednie informacje, sugerując odpowiednie odpowiedzi i automatyzując powtarzalne zadania, dzięki czemu mogą skupić się na bardziej złożonych i wartościowych potrzebach klientów.

Przykładem może być globalny detalista, który w obliczu sezonowych wzrostów zapotrzebowania osiąga niespotykane jak dotąd poziomy jakości obsługi klienta dzięki połączeniu Zendesk, AWS i Anthropic. Pracownicy działów obsługi klienta wspierani przez sztuczną inteligencję są w stanie wykorzystać generatywne możliwości AI Zendesk oraz Claude do zrozumienia nastrojów konsumentów i zapewnienia wsparcia, które jest empatyczne wobec unikalnych potrzeb klienta. Narzędzia te również adaptują i ulepszają się z każdą interakcją, co umożliwiwia firmom identyfikację trendów i wdrażanie usprawnień w czasie rzeczywistym.

Słownik
1. customer experience. to suma wszystkich doświadczeń jakie klient ma z naszą firmą we wszystkich możliwych kanałach kontaktu i punktach styku…
2. insight. pojęcie, które odnosi się do uzyskania głębszego zrozumienia lub wglądu w jakieś zagadnienie, problem, sytuację lub zjawisko. Jest…
3. CX. Zobacz customer experience. Total 0 Shares Share 0 Tweet 0 Pin it 0 Share 0
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *