Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Czy szybkie rekrutacje mogą zwiększać efektywność działu obsługi klienta?

W dynamicznym świecie biznesu, gdzie każda sekunda może mieć wpływ na zdobycie lub utratę klienta, efektywność działu obsługi klienta staje się kluczowa. Szybkość reakcji, zarówno w rozwiązywaniu problemów, jak i w rekrutacji nowych talentów, może znacząco wpływać na sukces firmy.

Jak więc szybkie rekrutacje mogą wpłynąć na zwiększenie efektywności obsługi klienta? Oto kilka aspektów, które warto rozważyć.

Szybkie zapełnianie luk kadrowych

W dziale obsługi klienta, każdy nieobsadzony stanowisko oznacza opóźnienia w obsłudze lub przeciążenie pozostałych pracowników, co może prowadzić do spadku satysfakcji klientów. Szybkie rekrutacje pozwalają na błyskawiczne zapełnienie tych luk, minimalizując negatywny wpływ na obsługę.

Elastyczność i adaptacja do zmieniającego się popytu

Firmy często doświadczają sezonowych wzrostów zapotrzebowania na obsługę klienta, np. w okresie świątecznym. Szybkie procesy rekrutacyjne umożliwiają sprawną adaptację do tych zmian, pozwalając na zwiększenie personelu zgodnie z bieżącymi potrzebami.

Utrzymanie konkurencyjności

Firmy, które mogą szybko rekrutować, są w stanie lepiej konkurować na rynku. Reagowanie na trendy i szybkie wprowadzanie zmian w obszarze obsługi klienta staje się prostsze, gdy zespół jest kompletny i skutecznie zarządzany.

Zmniejszenie obciążenia działów HR

Szybkie rekrutacje, często realizowane przez zewnętrzne agencje pracy, odciążają dział HR, pozwalając mu skupić się na innych strategicznych zadaniach. Dzięki temu cała organizacja działa efektywniej.

Korzystanie z specjalistycznych narzędzi i baz danych

Agencje pracy mają dostęp do specjalistycznych narzędzi rekrutacyjnych i bogatych baz danych, co pozwala na szybkie identyfikowanie i werbowanie kandydatów idealnie dopasowanych do potrzeb działu obsługi klienta.

Redukcja kosztów

Szybkie rekrutacje to także redukcja kosztów związanych z długotrwałymi procesami rekrutacyjnymi i kosztami okresu, w którym stanowisko pozostaje nieobsadzone.

Skupienie na jakości obsługi

Pracownicy rekrutowani szybko, ale efektywnie, są w stanie niemal natychmiast przystąpić do pracy, co pozwala na utrzymanie lub nawet podniesienie standardów obsługi klienta.

Jak przeprowadzić szybką rekrutację?

Managerowie obsługi klientów powinni współpracować z agencjami pracy, które:

  1. Rozumieją branżę: Agencje specjalizujące się w obsłudze klienta będą szybciej identyfikować odpowiednich kandydatów.
  2. Wykorzystują nowoczesne narzędzia: Szybkie źródła rekrutacji, takie jak media społecznościowe, aplikacje mobilne czy oprogramowanie do zarządzania talentami, przyspieszają procesy rekrutacyjne.
  3. Znają rynek pracy: Dobre agencje pracy wiedzą, gdzie szukać talentów i jak ich przyciągnąć.
  4. Są elastyczne: Agencje umożliwiające szybkie skalowanie zespołów w górę lub w dół na żądanie są nieocenione w dynamicznie zmieniających się warunkach rynkowych.

Pamiętajcie, że szybka rekrutacja nie oznacza pośpiechu bez uwagi na jakość. Ważne jest, aby proces był przemyślany i skupiony na pozyskaniu pracowników, którzy będą dodawać wartość do zespołu obsługi klienta. W odpowiednich rękach, szybkie rekrutacje stanowią potężne narzędzie, które może znacząco zwiększyć efektywność działu obsługi klienta i przyczynić się do sukcesu całej firmy.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Jak osiągnąć równowagę między cyfryzacją a interakcją ludzką w doskonaleniu obsługi klienta?

W obliczu rosnących oczekiwań klientów w zakresie doświadczeń, przedsiębiorstwa stają przed wyzwaniem połączenia efektywności cyfrowych procesów z ciepłem i empatią, jaką niesie kontakt z człowiekiem. Jak więc znaleźć złoty środek między automatyzacją a personalizacją usług, zwłaszcza mając na uwadze różnorodność preferencji klientów?
Czytaj więcej

Jak radzić sobie z prośbami grafikowymi konsultantów contact center?

Uwzględnienie potrzeb klientów w oparciu o posiadane zasoby i jednoczesne spełnianie próśb pracowników dotyczących grafiku, to stałe wyzwanie Contact Center Menedżerów. Czy umiejętne powiązanie wszystkich tych aspektów jest możliwe? Jak nie marnować czasu na poprawki w grafiku, ale też nie ignorować tzw. próśb grafikowych?