Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Absurdalny pomysł ministra Cieszyńskiego – chce meczy w mObywatelu

Minister Cyfryzacji, Janusz Cieszyński, złożył publiczną propozycję, aby każdy, kto korzysta z aplikacji mObywatel miał możliwość oglądania transmisji z wydarzeń sportowych i dostęp do dóbr kultury. Tym samym aplikacja do zarządzania skrawkiem naszego obywatelskiego życia miałaby zostać wzbogacona o rozrywkę.

– Wyprodukowane za publiczne pieniądze utwory będą musiały docelowo być udostępniane także w tej formule – dodaje Cieszyński.

Aplikacja, którą oferuje państwo, została wzbogacona o wiele unikalnych funkcji, jak choćby zrównanie dokumentu papierowego (choć właściwszym byłoby powiedzenie plastikowego) z tym elektronicznym (mDowód, mPrawo Jazdy etc). Więc pomysł dodawania do aplikacji od spraw urzędowych funkcji oglądania meczów (mTV) jest jak najbardziej absurdalny. Jak zauważa Adam Bednarek z serwisu Spider’sweb, politycy są chyba zbytnio wpatrzeni w rozwiązania chińskie (konkretniej w WeChat, który jest taką super-aplikacją od wszystkiego właśnie). To właśnie Chińczycy wprowadzili do komunikatora internetowego moduł płatności elektronicznych, video a’la TikTok czy rolki w Instagramie, Moments (podobne do Facebook stories) czy znikające wideo (jak w Snapchat). Nie bez przyczyny mówi się, że Elon Mask inspiruje się rozwiązaniami zza chińskiego muru w kupionej przez siebie platformie X (dawniej Twitter).

„Od WeChata nie sposób się uwolnić. Ta nazwa pojawia się na każdym kroku, w każdych okolicznościach. Chcesz zapłacić za taksówkę — kierowca poprosi, żebyś to zrobiła WeChatem, uzyskać informacji dotyczących stoiska na targach — wypełnij ankietę w aplikacji, dać parę juanów mężczyźnie żebrzącemu na ulicy — ten wydrukowany QR kod leży przy nim. Google wygląda w Chinach jak amator.” – pisze na łamach Spider’sWeb Matylda Grodecka.

Wprowadzenie funkcji streamingu meczy w aplikacji mObywatel byłoby pójściem w kierunku aplikacji od wszystkiego. Należy się jednak obawiać, że wkrótce pojawiłby się pomysł, aby jednak aplikacja była płatna – wszak abonament radiowo-telewizyjny lubi być płacony za samą możliwość korzystania.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

UKE wprowadza nowe regulacje dotyczące SMS-ów w walce z oszustwami elektronicznymi

25 września 2023 r. wchodzi w życie nowa Ustawa o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej. Zaprojektowana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) regulacja ma na celu zniwelowanie zagrożeń takich jak "smishing" i "spoofing", które polegają na podszywaniu się pod wiarygodne instytucje w wiadomościach SMS lub pod numer telefonu zaufanej osoby w celu wyłudzenia danych lub pieniędzy.