Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Rozwój osobisty jako kluczowy element nowoczesnej organizacji

XXI wiek przyniósł ze sobą ogromne zmiany, zwłaszcza w obszarze technologii. Jeden z gigantów przemysłu fotograficznego dowiódł, że brak elastyczności i adaptacji do nowych warunków rynkowych może prowadzić do katastrofy. W dobie globalizacji i ciągłych innowacji kluczem do sukcesu staje się rozwój osobisty i skoncentrowane na ludziach przywództwo.

Narastające znaczenie indywidualnego wzrostu

Raport globalny firmy GoodHabitz pokazał, że aż 84% pracowników jest skłonnych opuścić swoją obecną pracę w ciągu roku z powodu braku możliwości rozwoju osobistego.

Rynek pracy jest rywalizacyjny. Jeśli nie inwestujesz w rozwój swoich pracowników, szybko ich stracisz – komentuje Daniel Idźkowski z GoodHabitz Polska.

Nie można też zapominać o tym, że pracownicy oczekują możliwości nauki w godzinach pracy, traktując rozwój jako integralną część ich kariery. Zgadza się z tym Karina Chowaniak z GoodHabitz Polska, podkreślając, że aż 39% pracowników na świecie chciałoby więcej czasu na rozwój osobisty w trakcie pracy.

Umiejętności przyszłości a potrzeby różnych pokoleń

Badanie przeprowadzone przez GoodHabitz pokazało, że choć zdrowie psychiczne i samopoczucie są priorytetem we wszystkich grupach wiekowych, różne pokolenia mają odmienne potrzeby edukacyjne. Pracownicy z grupy 50+ czują potrzebę poprawy kompetencji cyfrowych, podczas gdy młodsze pokolenia skupiają się na umiejętnościach przywódczych.

Tymczasem w dobie pracy zdalnej i rosnącego zapotrzebowania na cyfrowe umiejętności aż 53% pracowników na świecie czuje, że ich kompetencje w tym zakresie są niewystarczające.

To wyzwanie, przed którym stoją organizacje na całym świecie. Musimy dostosować nasze strategie szkoleniowe tak, aby sprostać potrzebom różnych pokoleń – mówi Idźkowski.

Nowe podejście do przywództwa

Przyszłość pracy wymaga skoncentrowania się na ludziach. 44% liderów HR uważa, że ich organizacje nie oferują odpowiedniego wsparcia dla pracowników w zakresie rozwoju osobistego. Potrzeba holistycznego podejścia, które pozwoli nie tylko na zdobywanie nowych umiejętności, ale także dbałość o zdrowie psychiczne pracowników.

Podsumowując, organizacje muszą dostosować się do nowych realiów rynku pracy, na którym dominują potrzeby indywidualnego rozwoju. Jedynie elastyczność, inwestycje w rozwój pracowników i przywództwo skoncentrowane na ludziach pozwolą na przetrwanie w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości XXI wieku.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Co trzeci pracownik oczekuje premii świątecznej

Dokładnie 74 proc. uczestników badania, przeprowadzonego przez serwis rekrutacyjny MonsterPolska.pl, wskazało, że w okresie świątecznym spodziewa się dodatkowych bonusów od pracodawcy, w tym jedna trzecia pracowników oczekuje premii świątecznej.
Czytaj więcej

Jak wygląda polski e-handel?

Im dłuższy staż sklepu internetowego, tym mniej przypomina on sposób na dodatkowy zarobek, a bardziej firmę mocno inwestującą w rozwój - wskazują dane z badania na grupie kilkuset właścicieli sklepów internetowych Shoper. Sporządzony na jego podstawie raport rzuca światło na tę przemianę. Pokazuje też kondycję polskiej branży e-commerce po kolejnym ciekawym roku.
Czytaj więcej

Ubezpieczenie pracownika to zysk – także dla pracodawcy

Gdy na rynku brakuje rąk do pracy, firmy starają się zatrzymać pracowników na wszelkie sposoby. Benefity pracownicze stają się więc w dzisiejszych czasach nie przywilejem, lecz koniecznością. Jednym z nich są grupowe ubezpieczenia zdrowotne i na życie. Zyskuje nie tylko pracownik, ale przede wszystkim pracodawca – lepsza motywacja pracowników oraz budowanie pozytywnego wizerunku firmy na rynku pracy.