Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Nowa technologia połączeń wideo ViLTE dostępna w sieci Orange i Play

Sieć komórkowa Orange wprowadziła innowacyjną technologię połączeń wideo – ViLTE. Umożliwia ona prowadzenie rozmów wideo bez potrzeby pobierania dodatkowych aplikacji, dzięki wykorzystaniu sieci LTE. Jakość połączeń jest wysoka, opóźnienia są minimalne, a co ważne, korzystanie z technologii nie generuje dodatkowych opłat.

ViLTE, czyli “Video over LTE[1]”, polega na przesyłaniu wideo w czasie rzeczywistym przez sieć LTE. Jest to uzupełnienie popularnej technologii VoLTE (ang. Voice over LTE) służącej do połączeń głosowych. W praktyce oznacza to, że połączenie głosowe może być wzbogacone o wideo w prosty sposób, klikając ikonę kamery podczas rozmowy. Ważną funkcję spełnia to w kontekście wyłączenia sieci 3G[2] w Polsce, zastępując dotychczasowy standard rozmów wideo w tej sieci.

Korzystanie z ViLTE ma wiele zalet. Poza wyższą jakością obrazu i niskimi opóźnieniami, technologia zużywa mniej energii, co korzystnie wpływa na żywotność baterii telefonu. Dodatkowo, połączenia ViLTE mają priorytet w porównaniu z połączeniami wideo z innych aplikacji internetowych. Nie jest też wymagana transmisja danych przez internet, co oszczędza pakiet danych użytkownika.

W kontekście bezpieczeństwa, połączenia wideo przez ViLTE są bardziej chronione niż te prowadzone przez aplikacje internetowe. Dzięki temu użytkownicy mogą być pewni, że ich rozmowy są prywatne i niepodglądane.

ViLTE jest dostępne dla użytkowników, którzy korzystają z sieci LTE, posiadają telefon wspierający tę technologię oraz mają włączoną funkcję VoLTE. Obecnie ponad 60% telefonów w sieci Orange wspierających VoLTE obsługuje także ViLTE.

Warto dodać, że Orange wprowadziło także technologię ViWiFi, która pozwala na prowadzenie rozmów wideo przez sieć Wi-Fi. Jest to idealne rozwiązanie dla osób przebywających za granicą lub w miejscach o słabym zasięgu sieci komórkowej. Podobnie jak w przypadku ViLTE, technologia nie generuje dodatkowych opłat.

Słownik
1. LTE. Inaczej Long Term Evolution – standard bezprzewodowego przesyłu danych będący następcą systemów trzeciej generacji, rozwijany przez konsorcjum 3GPP.…
2. 3G. Telefonia komórkowa trzeciej generacji (3G) – telefoniczna sieć cyfrowa telefonii komórkowej bazująca na rozwiniętych w stosunku do 2.5G…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Internet? A po co mi on?

W Polsce fizyczny brak dostępu do internetu jest już dziś problemem marginalnym, zdecydowana większość Polaków ma dostęp do sieci i urządzeń. Jednak problemem, zwłaszcza w starszych grupach wiekowych, wciąż pozostaje brak motywacji. Aż 66 proc. osób, które nie korzystają z internetu, uzasadnia to brakiem potrzeby – wynika z nowego raportu „Wykluczenie społeczno-cyfrowe w Polsce”, przygotowanego przez Fundację Stocznia z inicjatywy Fundacji Orange i Orange Polska.
Czytaj więcej

Nowa dyrektor POPC

1 lipca zastępcą dyrektora Departamentu Kontroli odpowiedzialnym za realizację zadań Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa została Aneta Marchewka-Kuliś.
Czytaj więcej

Netia zrekompensuje swoje nachalne telefony telemarketingowe

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgłaszały się osoby, które skarżyły się na niechciane telefony od operatora telekomunikacyjnego – Netii. Urząd przeanalizował zgłoszenia od konsumentów i rozmowy sprzedażowe, które prowadzili z nimi konsultanci. Wynikało z nich, że Netia dzwoniła z propozycją zawarcia umowy, mimo że nie miała zgód abonentów na kontakt w celach marketingu bezpośredniego. Jest to niezgodne z prawem telekomunikacyjnym.