Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

NCC

(inaczej Network Control Center) centralna lokalizacja w sieciowym środowisku contact center do monitorowania wzorców ruchu przychodzącego i dostosowywania personelu, grup umiejętności i alokacji zasobów technicznych w celu osiągnięcia wymaganego poziomu usług.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Traci Plus, zyskuje Play

W sieciach mobilnych w II kwartale 2023 roku przeniesiono ponad 350 tys. numerów, a w sieciach stacjonarnych blisko 50 tys. – wynika z najnowszych raportów przenoszenia numerów udostępnionych przez Prezesa UKE.

Raporty przedstawiają statystyki przenoszenia numerów z wykorzystaniem zarządzanego przez Prezesa UKE systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD).

Dane za II kwartał 2023

W II kwartale 2023 roku w sieciach mobilnych przeniesionych zostało łącznie 350 041 numerów. To o 10 tys. mniej niż w I kwartale 2023 r., gdy przeniesiono 360 137 numerów.

Wśród czterech największych operatorów komórkowych w ostatnim kwartale bilans dwóch zamknął się na minusie. W wyniku przenoszenia numerów Orange Polska stracił 8,6 tys. użytkowników kart SIM, Polkomtel (operator sieci Plus) stracił 53,3 tys., natomiast P4 (operator sieci Play) zyskał w I kwartale 30,9 tys. użytkowników kart, a T-Mobile zakończył kwartał, zyskując 4,7 tys. nowych użytkowników.

W sieciach stacjonarnych w II kwartale 2023 roku przeniesionych zostało łącznie 49 740 numerów, o 97,6 tys. mniej niż w poprzednim kwartale, kiedy liczba ta wyniosła 147 428.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy