Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Nowy CEO Tide Software

Jerzy Klimaszewski dołączył do zarządu Tide Software, jednego z wiodących w kraju dostawców platform komunikacyjnych CPaaS, na stanowisko prezesa zarządu. Wcześniej pełnił funkcję kierownika Działu Partnerstw i Rozwoju Biznesu w departamencie Hurtu w PLAY.

Wykorzystując swoje bogate doświadczenie we współpracy z polskimi i zagranicznymi operatorami GSM będzie w Tide Software pracował nad dalszą ekspansją w Polsce i za granicą.

Jerzy Klimaszewski reprezentował Play m.in. w ramach grupy roboczej międzynarodowego zrzeszenia operatorów telekomunikacyjnych GSMA, European Identity Group (EIG) pracującej nad standaryzacją oraz upowszechnieniem produktów z obszaru Mobile ID.

Tide Software działa także jako operator telekomunikacyjny dla klientów biznesowych. Dostarcza technologie komunikacyjne, zintegrowane usługi umożliwiające mobilną komunikację poprzez: SMS/ MMS / RCS, e-mail, komunikatory: WhatsApp, Messenger, wiadomości głosowe (VMS) czy infolinię, call center[1]. Technologie te umożliwiają pełną integrację z systemem IT klienta. Wśród flagowych usług firmy, dostępnych w ramach zintegrowanej platformy Tide (technologia CPaaS) są: TideEmail, TideMobile, TideTelco, TideCC oraz TideTalk. Spółka rozwija także autorskie technologie m.in. innowacyjny projekt oparty na sztucznej inteligencji – Tide Brain.

Jerzy Klimaszewski jako prezes zarządu wspólnie z Weroniką Wieczorek i Jolantą Hryniewicką, wiceprezeskami Tide Software, wesprze rozwój Tide Software. Nowo mianowany prezes będzie odpowiadał za produkt, zwiększanie skali biznesu i współpracę z operatorami.

Dołączenie do drużyny Tide Software to ważny krok w rozwoju moim i firmy. Spółka od ponad 15 lat dostarcza zaawansowane technologiczne rozwiązania komunikacyjne dla biznesu, które przekładają się istotnie na efektywność działań marketingowych i sprzedaż. To polska spółka, z ogromnym potencjałem rozwoju i wybitnej klasy specjalistami. Wielu z nich, w tym zarząd Weronika Wieczorek i Jolanta Hryniewicka, uczestniczyło w budowaniu marki od podstaw i są związani z firmą do dziś. Planujemy dalsze inwestycje w innowacyjne technologie i produkty, rozwój i doskonalenie dostarczanych naszym klientom platform komunikacyjnych oraz ekspansję w obszarze nowych kanałów komunikacji – mówi Jerzy Klimaszewski, prezes zarządu Tide Software.

Jerzy Klimaszewskiw PLAY odpowiadał za rozwój rynku hurtowego, m.in. usługi: świadczone dla operatorów telekomunikacyjnych (MVNO), komunikacji masowej (SMS, MMS, RCS, usługi głosowe), o wartości dodanej (np. produkty Mobile ID).

Z ramienia P4 – operatora sieci Play – brał udział w wielu inicjatywach legislacyjnych, konsultacjach z KPRM, Ministerstwem Cyfryzacji, UKE, NASK. Przed objęciem stanowiska w Tide Software związany był z Play, a wcześniej z Inter Cars S.A.

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

W 2017 roku postaw na ewolucyjne zmiany w firmie

Nowoczesne strategie rozwoju firm opierają się dzisiaj na zarządzaniu procesowym. Taki model zarządczy daje przedsiębiorstwu wiele korzyści. Zapewnia długofalowy wzrost, minimalizuje koszty wynikające z eliminacji pomyłek oraz gwarantuje lepszy przepływ informacji w organizacji.
Czytaj więcej

Eksperci na Forum Trójmorza: Cyfrowa rewolucja wymaga ścisłej współpracy państw i biznesów Trójmorza

Pandemia przyśpieszyła cyfrową rewolucję, którą nadganiać muszą przedsiębiorstwa z sektora MŚP. Współpraca w ramach Inicjatywy Trójmorza może wspomóc proces cyfryzacji w Europie Środkowo-Wschodniej – takie wnioski padły podczas debaty Związku Cyfrowa Polska zorganizowanej w ramach Samorządowego Kongresu Gospodarczego – II Forum Trójmorza w Lublinie.
Czytaj więcej

85 proc. Polaków po pandemii nie zamierza rezygnować z zakupów on-line

Pandemia COVID-19 skłoniła wielu Polaków do zakupów online. Napędziła też oczekiwania klientów w tym kanale. – W tej chwili platformy internetowe koncentrują się już nie tylko na pozyskaniu nowych klientów, lecz także na tym, jak poprzez nowe strategie i działania mogą utrzymać już po zakończeniu pandemii swoich klientów – mówi Elżbieta Dziuba, ekspertka ds. cyfryzacji z Konfederacji Lewiatan.