Komornik ściągnął od WizzAir pieniądze należne klientowi

Przewoźnik był zobowiązany do zwrotu rodzinie 4500 funtów za koszty i odszkodowanie poniesione z powodu odwołania lotu na ostatnią chwilę, jednak nie był skory do spełnienia tego obowiązku. Wizyta komornika natychmiastowo przyniosła pozytywne rezultaty – pasażer otrzymał swoje należne pieniądze bez zbędnej zwłoki.

W styczniu roku poprzedniego, mężczyzna zarezerwował loty w połowie maja dla swojej rodziny – siebie, swojej żony i trzech córek, do portugalskiego Faro. W dniu wylotu, otrzymał od przewoźnika powiadomienie SMS, informujące o odwołaniu jego lotu.

– Bez żadnego wytłumaczenia, bez przeprosin i bez alternatywy – mówi poszkodowany Russel Quirk w rozmowie z dziennikarzami BBC. Miał zarezerwowane hotele i wszystkie atrakcje na miejscu. Nie chciał tracić rezerwacji ale przede wszystkim całego urlopu.

Pasażer zarezerwował lot dla swojej rodziny na maju, i dokładnie w dniu wylotu otrzymał informację o odwołaniu lotu WizzAira. W wyniku tego, musiał wybrać innego przewoźnika, co kosztowało go dodatkowe 4500 funtów, wraz z noclegiem w hotelu. Po powrocie do Wielkiej Brytanii, mężczyzna zwrócił się do przewoźnika o zwrot kosztów i odszkodowania, ale nie otrzymał odpowiedzi. Po wniesieniu sprawy do sądu, pasażerowi zasądzono zwrot kosztów oraz odszkodowanie, ale przewoźnik nie zareagował nawet na wyrok sądu. Po około 7 miesiącach, mężczyzna wysłał komornika do siedziby Wizz Aira na lotnisku Londyn Luton.

– W tej sytuacji Wizz Air miał prosty wybór: oddadzą pieniądze w gotówce albo komornik zabierze równowartość tej kwoty w formie zabezpieczenia ich mienia, rekwirując np. Krzesła, stoły czy komputery – mówi Quirk. Ostatecznie linie WizzAir zdecydowały się na natychmiastową zapłatę zasądzonego odszkodowania wraz z odsetkami. – Wystarczyłoby, że wysłaliby mi jakąkolwiek wiadomość, gdyby w okresie od lipca do grudnia ktoś napisał: „Hej, potrzebujemy 90 dni, żeby zrealizować twoje roszczenia”. Ale nie zrobili nic. Myślę, że zrobili to dlatego, że myśleli, że nie będę chciał dochodzić swoich praw – mówi w rozmowie z BBC pasażer.

Wizz Air zmagał się z dużą liczbą roszczeń pasażerów odwołanych lotów. Przedstawiciel linii lotniczej przyznał, że firma nie odpowiedziała na roszczenie pasażera w odpowiedni sposób.

Kilka miesięcy później brytyjscy pasażerowie uznali firmę WizzAir za najgorszą linię lotniczą w kwestii dochodzenia swoich praw za opóźnione i odwołane loty.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Czarne owce telemarketingu

Podobno powinniśmy się uczyć na błędach. Najlepiej na cudzych błędach, by uniknąć efektów swoich własnych. Na szczęście nasza branża potrafi, - jak nikt inny - uczyć się i wyciągać wnioski z działalności czarnych owiec.
Czytaj więcej

Dwa miliony złotych kary w związku z aferą GetBack

Dwa miliony złotych kary dla PDM. To pierwsza kara z kilku, jakie urzędy wymierzą w zamieszane w aferę GetBack firmy. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi intensywne działania w sprawach związanych z nieprawidłowościami przy sprzedaży obligacji korporacyjnych spółki GetBack. Nie jest wykluczone, że ukarane zostanie też contact center, które manipulowało kupującymi.