Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Komornik ściągnął od WizzAir pieniądze należne klientowi

Przewoźnik był zobowiązany do zwrotu rodzinie 4500 funtów za koszty i odszkodowanie poniesione z powodu odwołania lotu na ostatnią chwilę, jednak nie był skory do spełnienia tego obowiązku. Wizyta komornika natychmiastowo przyniosła pozytywne rezultaty – pasażer otrzymał swoje należne pieniądze bez zbędnej zwłoki.

W styczniu roku poprzedniego, mężczyzna zarezerwował loty w połowie maja dla swojej rodziny – siebie, swojej żony i trzech córek, do portugalskiego Faro. W dniu wylotu, otrzymał od przewoźnika powiadomienie SMS, informujące o odwołaniu jego lotu.

– Bez żadnego wytłumaczenia, bez przeprosin i bez alternatywy – mówi poszkodowany Russel Quirk w rozmowie z dziennikarzami BBC. Miał zarezerwowane hotele i wszystkie atrakcje na miejscu. Nie chciał tracić rezerwacji ale przede wszystkim całego urlopu.

Pasażer zarezerwował lot dla swojej rodziny na maju, i dokładnie w dniu wylotu otrzymał informację o odwołaniu lotu WizzAira. W wyniku tego, musiał wybrać innego przewoźnika, co kosztowało go dodatkowe 4500 funtów, wraz z noclegiem w hotelu. Po powrocie do Wielkiej Brytanii, mężczyzna zwrócił się do przewoźnika o zwrot kosztów i odszkodowania, ale nie otrzymał odpowiedzi. Po wniesieniu sprawy do sądu, pasażerowi zasądzono zwrot kosztów oraz odszkodowanie, ale przewoźnik nie zareagował nawet na wyrok sądu. Po około 7 miesiącach, mężczyzna wysłał komornika do siedziby Wizz Aira na lotnisku Londyn Luton.

– W tej sytuacji Wizz Air miał prosty wybór: oddadzą pieniądze w gotówce albo komornik zabierze równowartość tej kwoty w formie zabezpieczenia ich mienia, rekwirując np. Krzesła, stoły czy komputery – mówi Quirk. Ostatecznie linie WizzAir zdecydowały się na natychmiastową zapłatę zasądzonego odszkodowania wraz z odsetkami. – Wystarczyłoby, że wysłaliby mi jakąkolwiek wiadomość, gdyby w okresie od lipca do grudnia ktoś napisał: „Hej, potrzebujemy 90 dni, żeby zrealizować twoje roszczenia”. Ale nie zrobili nic. Myślę, że zrobili to dlatego, że myśleli, że nie będę chciał dochodzić swoich praw – mówi w rozmowie z BBC pasażer.

Wizz Air zmagał się z dużą liczbą roszczeń pasażerów odwołanych lotów. Przedstawiciel linii lotniczej przyznał, że firma nie odpowiedziała na roszczenie pasażera w odpowiedni sposób.

Kilka miesięcy później brytyjscy pasażerowie uznali firmę WizzAir za najgorszą linię lotniczą w kwestii dochodzenia swoich praw za opóźnione i odwołane loty.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

eParagon dla klienów Orlen

PKN Orlen poinformował o rozpoczęciu ogólnopolskiego polotażu projektu eParagon. Nowa usługa dostępna jest we wszystkich stacjach własnych spółki,…
Czytaj więcej

19,5 mln odebranych telefonów – CPR 112 podsumowało ubiegły rok działalności

Prawie 19,5 mln odebranych telefonów i średni czas oczekiwania na połączenie 9,5 sekundy. Całość ruchu obsługiwana z 17 oddziałów przez 1240 pracowników – tak wyglądają kulisy centrum powiadamiania ratunkowego 112 w Polsce w 2016 roku. Są i smutne fakty – w dalszym ciągu prawie połowa zgłoszeń (46,63%) to zgłoszenia fałszywe.