Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Euroroaming na Ukrainę? KE jest za

Komisja Europejska opublikowała wniosek o wdrożenie zasady roam-like-at-home (LRAH) w relacji państwa UE a Ukraina. Ma to być element nowelizacji umowy o stowarzyszeniu Ukrainy z Unią Europejską, jaki zawarty został już w 2014 roku. Ukraina jest obecnie kandydatem do członkostwa w Unii Europejskiej. LRAH ma być także elementem wdrożeniowym umowy o wolnym handlu.

Jeszcze w kwietniu ub. roku operatorzy telekomunikacyjni działający w Ukrainie podjęli wspólne działania mające na celu zabezpieczenie i stabilizację przystępnego cenowo roamingu oraz połączeń międzynarodowych między UE a Ukrainą.

– Wniosek zostanie teraz rozpatrzony przez Radę Unii Europejskiej. Po osiągnięciu porozumienia przez Radę, Komitet ds. Handlu UE–Ukraina będzie musiał podjąć wspólną decyzję, aby móc wprowadzić zasady jednolitego rynku – podaje w oficjalnym komunikacie Komisja Europejska.

Komisja Europejska opublikowała wczoraj dokument – propozycję treści decyzji – dotyczący wdrożenia euroroamingu na Ukrainie. Co prawda dokument nie wymusza na Ukrainie zaadoptowania jednolitej stawki rozliczeniowej, ale powinna ona wdrożyć ją w ciągu trzech lat. Niemniej jednak brak stawki nie jest zasadniczo problemem, z uwagi na dużo niższe stawki MTR na Ukrainie (0,2 eurocenta w Ukrainie przy 0,4 eutocenta w UE).

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Jak wygląda stan wdrożenia 5G w Polsce 2020?

Specjaliści z firmy Notel Poland opublikowali raport, który jest podsumowaniem przeprowadzonych pomiarów metodą drive test. Obiektem badań był stan wdrożenia technologii 5G w Polsce, a pomiary zostały przeprowadzone w Warszawie, Łodzi oraz we Wrocławiu. Testom zostali poddani czterej krajowi operatorzy komórkowi: Orange, T-Mobile, Plus oraz Play.
Czytaj więcej

Novum o kontroli UKE

Telekomunikacja Novum jest zaskoczona stanowiskiem Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który rozpoczął kontrole działalności operatora pod zarzutem wprowadzania w błąd klientów.