Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

speaker recognition

(inaczej voiceprint) to biometryczna technika identyfikacji osoby poprzez analizę jej charakterystycznych cech głosu, takich jak ton, tempo, intonacja, dykcja, czy też inne właściwości akustyczne. Technologia ta działa na podobnej zasadzie jak odciski palców, czy DNA, pozwalając na stworzenie unikalnego profilu mówcy, który może być użyty do identyfikacji, weryfikacji lub autoryzacji danej osoby. Voiceprint stosowany jest między innymi w systemach bezpieczeństwa, bankowości elektronicznej, czy centach obsługi klienta, a także w wywiadzie i służbach specjalnych.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Jakie efekty może przynieść firmie praca z Mapą Podróży Klienta?

Mapa Podróży Klienta (ang. Customer Journey Map) to narzędzie, które pomaga zrozumieć, jak klienci korzystają z produktów lub usług danej firmy, oraz jakie są ich potrzeby i oczekiwania. Dzięki temu narzędziu firmy mogą zidentyfikować miejsca w procesie zakupu, w których klienci mogą mieć trudności lub pytania, a także miejsca, w których mogą oni doświadczyć niedogodności.

Praca z Mapą Podróży Klienta może przynieść firmie szereg korzyści, takich jak:

 1. Poprawa doświadczeń klientów: Mapa Podróży Klienta[1] pozwala zidentyfikować miejsca, w których klienci mogą mieć trudności lub niedogodności, a także określić, jakie są ich potrzeby i oczekiwania. Dzięki temu firma może zmodyfikować swoje produkty lub usługi tak, aby lepiej spełniać oczekiwania klientów.
 2. Zwiększenie satysfakcji klientów: Mapa Podróży Klienta pomaga zrozumieć, co sprawia, że klienci są zadowoleni lub niezadowoleni z produktów lub usług danej firmy. Dzięki temu firma może skupić się na poprawie tych elementów, co przyczyni się do zwiększenia satysfakcji klientów.
 3. Zwiększenie lojalności klientów: Jeśli klienci są zadowoleni z produktów lub usług danej firmy, są bardziej skłonni do ponownego ich zakupu oraz polecania ich innym osobom. Mapa Podróży Klienta pomaga zrozumieć, co sprawia, że klienci są lojalni wobec danej firmy, co pozwala na zwiększenie lojalności klientów.
 4. Zwiększenie przychodów: Poprawa doświadczeń klientów oraz zwiększenie satysfakcji i lojalności klientów może przyczynić się do zwiększenia przychodów firmy. Klienci, którzy są zadowoleni z produktów lub usług danej firmy, są bardziej skłonni do ich ponownego zakupu, a także do polecania ich innym osobom. To może prowadzić do zwiększenia sprzedaży i w konsekwencji do wzrostu przychodów firmy.
 5. Zwiększenie efektywności działań marketingowych: Mapa Podróży Klienta pomaga zidentyfikować miejsca, w których klienci są najbardziej podatni na działania marketingowe. Dzięki temu firma może skupić swoje wysiłki na tych etapach podróży klienta, co może prowadzić do zwiększenia efektywności działań marketingowych.
 6. Poprawa obsługi klienta: Mapa Podróży Klienta pozwala zidentyfikować miejsca, w których klienci mogą mieć pytania lub potrzebować pomocy. Dzięki temu firma może zapewnić lepszą obsługę klienta poprzez udostępnienie odpowiednich narzędzi lub zasobów, aby umożliwić klientom szybsze i łatwiejsze rozwiązanie problemów.
 7. Zwiększenie innowacyjności: Mapa Podróży Klienta pomaga zidentyfikować miejsca, w których klienci mogą mieć potrzeby lub oczekiwania, które nie są obecnie spełniane przez firmę. Dzięki temu firma może rozważyć wprowadzenie nowych produktów lub usług, które mogą lepiej spełniać oczekiwania klientów.

Dlaczego firmy nie chcą pracować nad mapą podróży klienta?

Nie ma jednego, uniwersalnego powodu, dla którego firmy mogą nie chcieć pracować nad Mapą Podróży Klienta. Każda firma jest inna i może mieć różne powody, dla których nie zdecyduje się na pracę nad takim narzędziem.

Oto kilka możliwych powodów:

 • Brak czasu: Praca nad Mapą Podróży Klienta wymaga zaangażowania i czasu. Niektóre firmy mogą po prostu nie mieć go na to, ponieważ skupiają się na innych, bieżących sprawach.
 • Brak wiedzy: Niektóre firmy mogą nie znać Mapy Podróży Klienta lub nie rozumieć, jakie korzyści może przynieść. W takiej sytuacji nie będą one zainteresowane jej tworzeniem.
 • Brak motywacji: Niektóre firmy mogą nie widzieć konieczności tworzenia Mapy Podróży Klienta, ponieważ uważają, że ich obecne sposoby funkcjonowania są wystarczająco dobre.
 • Brak zrozumienia tego, jak Mapa Podróży Klienta może być wykorzystana: Niektóre firmy mogą nie rozumieć, jak Mapa Podróży Klienta może być wykorzystana w praktyce, a tym samym nie widzieć korzyści z jej tworzenia.
 • Brak środków: Tworzenie Mapy Podróży Klienta wymaga nie tylko czasu, ale także zasobów. Niektóre firmy mogą nie mieć odpowiednich środków, aby poświęcić je na pracę nad takim narzędziem.
Słownik
1. Mapa Podróży Klienta. (z ang. customer journey map) to graficzne przedstawienie etapów, jakie klienci przechodzą podczas interakcji z firmą. Mapa podróży…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Przykazanie jedenaste: optymalizuj

Tym chętniej kupujemy więcej, im bardziej czujemy się zadowoleni z jakości obsługi klienta. Lojalny klient pozostawia więcej pieniędzy w sklepie i chętniej poleca usługi lub produkty przez nią ofertowane innym. Świadomość tej zależności sprawia, że firmy częściej przykładają większą uwagę do jakości obsługi swoich klientów. Dbają o punkty styczności marki i klienta na mapie jego podróży (CX).