Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Blended Conversations, czyli jak pogodzić człowieka z botem?

Zoho Corporation zaprezentowała nowe narzędzia dla Zoho Desk, sztandarowej platformy do obsługi klienta. Nowe funkcje obejmują płynne połączenie głosowej obsługi prowadzonej przez człowieka i bota, a także kilka udoskonaleń interfejsu użytkownika. Dzięki tym zmianom pracownicy obsługi klienta mogą dostarczać klientom bardziej doprecyzowane informacje i odpowiedzi na zgłaszane problemy.

– W tych trudnych ekonomicznie czasach najlepsze firmy zwiększają wysiłki, aby utrzymać klientów. Wszyscy starają się mieć lepsze rezultaty i ograniczać nakłady – powiedział Sridhar Iyengar Dyrektor Zarządzający, Zoho Europe. – Co raz lepsze rozwiązania w zakresie obsługi klienta są właśnie odpowiedzią na kryzys gospodarczy. Blended Conversations, nowa usługa w ramach Zoho Desk łączy w inteligentny sposób pracę ludzi i botów zmniejszając koszty obsługi”.

Płynna obsługa głosowa wymaga współpracy pracowników z botami. Zastosowana w Zoho Desk usługa Blended Conversations pozwala pracownikom obsługi klienta na delegowanie większości zadań manualnych i transakcyjnych do botów, zachowując przy tym kontrolę człowieka nad ogólnym przebiegiem obsługi.

Dzięki szybkiemu i łatwemu wdrożeniu Zoho Desk firmy mogą łatwiej rozwijać obsługę głosową poprzez zwiększenie wydajności pracowników bez uszczerbku dla jakości obsługi. To rozwiązanie jest połączeniem Instant Messaging (IM) Framework firmy Zoho oraz Guided Conversations, kreatora low-code służącego do tworzenia rozwiązań samoobsługowych. IM Framework pozwala firmom na integrację serwisu komunikacyjnego Zoho Desk z takimi usługami jak WhatsApp, Telegram, Line, WeChat, Messenger i Instagram.

Usługa Guided Conversations umożliwia użytkownikom biznesowym budowanie zaawansowanych procesów samoobsługowych, które są przydatne w obsłudze klienta.

Pracownicy działu obsługi klienta mogą wybierać spośród serii predefiniowanych pytań lub odpowiedzi, aby optymalnie rozwiązać problem zgłoszony przez klienta. Dodatkowo, w każdym momencie rozmowy, pracownik może skierować klientów do interakcji z człowiekiem, a następnie przełączyć z powrotem, jeśli to konieczne.

Guided Conversations może być wykorzystywana podczas różnych sytuacji, takich jak rezerwacja, zamawianie, żądanie zwrotu towaru lub zbierania informacji na potrzeby obsługi karty kredytowej lub ubezpieczenia.

Zoho ogłosiło również technologiczne usprawnienie interfejsu użytkownika, aby uczynić go prostszym, szybszym i bardziej dostępnym dla użytkowników.

– Nasi klienci cenią sobie w Zoho Desk przede wszystkim usprawnienie komunikacji z użytkownikami, to wiele dostępnych funkcji oraz automatyzacja, która znacząco skraca czas obsługi zgłoszeń czy reklamacji. Dla wielu ważna jest łatwa konfiguracja I możliwość tworzenia własnych funkcji, które usprawniają działanie zespołów czy departamentów w firmie. Korzystanie z dostosowanych raportów i pulpitów nawigacyjnych, pozwala pracownikom serwisu widzieć ogólny obraz sytuacji i stale doskonalić swoje działania. – powiedział Krisztian Farkas, dyrektor z firmy Pro Futuro Consulting zajmującej się wdrażaniem rozwiązań Zoho jako narzędzia transformacji cyfrowej.

– Nowe funkcje Zoho Desk, polegające na współpracy człowieka i bota z pewnością pozwolą sprawniej i precyzyjniej rozwiązywać zgłoszenia od klientów. – dodał Farkas.

W ciągu ostatnich pięciu lat Zoho Desk osiągnął 45% wzrost przychodów, rok do roku, i obsługuje obecnie ponad 100 tysięcy firm na całym świecie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

ChatGPT-4 porywa e-commerce 3.0. Jak sztuczna inteligencja zmienia oblicze handlu?

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w biznesie internetowym jest jednym z najgorętszych trendów. Specjaliści od e-commerce połknęli bakcyla, odkąd ChatGPT został okrzyknięty przełomowym narzędziem zmieniającym zasady tworzenia treści. Trend jest tak popularny, że według badań Tidio, aplikacji opartej na czatbocie, rynek tych cyfrowych asystentów ma wzrosnąć o ponad 994 mln dol. w 2023 r. Apetyt na AI zaostrzają przełomowe programy do tworzenia grafik, które pomagają firmom w walce o uwagę klienta.
Czytaj więcej

Voice Commerce – czy jest miejsce dla contact center?

Sztuczna inteligencja (AI) coraz mocniej i pewniej wkracza do internetowego handlu. Sam e-commerce zmienia się już w smart-commerce. A wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz stosowanie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości pozwala na dokładne dopasowanie oferty do potrzeb klienta. Nowe technologie mogą pomóc zbudować przywiązanie do marki, sztuczna inteligencja podpowie produkty, a asystent głosowy pozwoli robić zakupy bez użycia rąk.