Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Voice Contact Center z nowym oddziałem w Rzeszowie

Zwiększenie zatrudnienia i otwarcie nowego biura w Rzeszowie to efekt intensywnego rozwoju spółki oraz poszerzenia portfolio klientów Voice Contact Center, z Grupy OEX.

Spółka w 2022 roku rozpoczęła współpracę między innymi z TAURON Obsługa Klienta,  niemiecką marką meblową Loberon, siecią bezobsługowych wypożyczalni rowerów Nextbike oraz CCC.

Wybór Rzeszowa, jako kolejnej lokalizacji centrum operacyjnego, poprzedziliśmy badaniem potencjału rekrutacyjnego i możliwości pozyskiwania specjalistów do obsługi w języku polskim, ale również w językach obcych. Podobnie jak w przypadku Lublina, gdzie działają już 2 nasze centra, Rzeszów przyciąga wielu studentów, dla których praca w contact center[2] jest atrakcyjna ze względu na elastyczność i możliwość dostosowania grafiku. Oferujemy również wiele szkoleń, które pozwalają szybko poznać specyfikę naszych systemów i technologii.  – tłumaczy Krzysztof Banaś, Operations & Client Director w VCC.

Wynajęty na centrum operacyjne lokal o powierzchni 330 m2 usytuowany jest w ścisłym centrum Rzeszowa, w Karowa Office przy ul. Rejtana. Pomieszczenia są odnowione i zaaranżowane na potrzeby contact center.

Chcemy być atrakcyjnym pracodawcą, dlatego staramy się, aby powierzchnie biurowe i operacyjne odpowiadały wymaganiom zatrudnionych osób oraz przyciągały pracowników, którzy identyfikują się z naszą kulturą organizacyjną i zostaną z nami na dłużej. Ważne jest dla nas, aby contact center nie było zatłoczonym open space, ale było nowoczesne, funkcjonalne i zapewniało komfort pracy konsultantom. Chcemy, aby nasi pracownicy mieli przestrzeń, wygodne pomieszczenia socjalne oraz strefę relaksu. – dodaje Krzysztof Banaś.

W planie jest powiększanie rzeszowskiego oddziału oraz rekrutacja kolejnych konsultantów. Aktualnie przygotowano 50 stanowisk operacyjnych. Voice Contact Center posiada również biura w Warszawie, Łodzi, oraz w Lublinie. Wraz z nowo otwartym biurem w Rzeszowie, firma dysponuje 915 stanowiskami contact center i współpracuje z blisko 1500 specjalistami. Od momentu rozpoczęcia pandemii spółka wprowadziła model pracy zdalnej, a potem hybrydowej.

Praca zdalna była początkowo koniecznością, a później stała się popularną, a często wręcz pożądaną przez konsultantów formą realizacji usług. Wdrożyliśmy takie rozwiązania z powodu pandemii, ale obecnie postrzegamy taki model jako oczekiwany przez pracowników, a jednocześnie wydajny i skuteczny. Zwiększa to również naszą elastyczność i możliwość szybkiego zwiększania skali operacyjnej. Gdy jest to możliwe i akceptowane przez naszych klientów, staramy się taką możliwość zapewniać. Kluczową wartością, jaką kierujemy się we współpracy z naszymi klientami jest jakość i bezpieczeństwo świadczonych usług, co wymaga wdrożenia odpowiednich standardów pracy zdalnej – tłumaczy Krzysztof Banaś.

Praca zdalna była jednym z zagadnień poruszonych w badaniu przeprowadzonym przez VCC wśród menadżerów odpowiedzialnych w swoich organizacjach za obszar CX[3]. Z opublikowanego przez spółkę raportu Trendów Customer Experience[1] wynika, że respondenci są zgodni co do faktu, że ten model współpracy pozostanie w zespołach obsługi klienta. Ponad 50% ankietowanych wskazało, że przyjmie się na stałe. Pozostali łączyli możliwość pracy zdalnej z takimi czynnikami jak wyniki konsultanta, praca zmianowa, czy okoliczności takie jak pandemia.

Słownik
1. Customer Experience. to suma wszystkich doświadczeń jakie klient ma z naszą firmą we wszystkich możliwych kanałach kontaktu i punktach styku…
2. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
3. CX. Zobacz customer experience.
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy