W Komputroniku zapłacisz spojrzeniem

Komputronik to pierwsza, ogólnopolska sieć handlowa, która zdecydowała się wprowadzić nową usługę dla swoich klientów – płatność spojrzeniem. Pierwsze punkty sprzedaży wyposażone w eyePOS-y 2.0 czekają już na klientów we Wrocławiu.

To co do tej pory wydawało się science fiction staje się faktem. Za zakupy i usługi możemy już teraz płacić spojrzeniem. Komputronik jako pierwsza sieć w Polsce i na świecie wprowadza zupełnie nowy rodzaj płatności. Oprócz standardowych form płatności: gotówką, kartą, telefonem czy zegarkiem, od teraz za zakupy można zapłacić jednym spojrzeniem.

Jest to możliwe dzięki innowacyjnej technologii opracowanej przez wrocławską firmę PayEye. PayEye 2.0. to technologia pozwalająca na nowoczesne płatności biometryczne. Wraz z nową aplikacją oraz udoskonalonym terminalem eyePOS 2.0, umożliwia realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy. Realizacja płatności jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać dedykowaną, darmową aplikację, założyć konto, podpiąć swoją kartę płatniczą i skonfigurować swój profil biometryczny. Dzięki temu idąc na zakupy nie potrzebujemy już gotówki, karty płatniczej, smartwatcha czy smartfona. Płatność zrealizujemy biometrycznie.

– Stworzyliśmy pełny, niezależny i całkowicie bezpieczny ekosystem PayEye, i jako pierwsi na świecie wykorzystujemy fuzję biometrii twarzy i oka w płatnościach, która zapewnia podwójne bezpieczeństwo realizowanych transakcji. Do końca roku chcemy wprowadzić na rynek kilkaset urządzeń płatniczych, które będą obsługiwały płatności z wykorzystaniem biometrii twarzy i oka – komentuje Daniel Jarząb, prezes zarządu PayEye. – Bardzo się cieszę, że do naszego produktu udaje nam się przekonać duże sieci handlowe, które dzięki niemu mogą wyróżnić się innowacyjnymi rozwiązaniami na tle konkurencji. Polacy jako entuzjaści wszelkich nowinek z zakresu płatności, na pewno szybko przekonają się do płacenia spojrzeniem. W tej chwili razem z Komputronik prowadzimy pilotaż, ale jestem przekonany, że za parę miesięcy eyePOS-y znajdą się we wszystkich sklepach i salonach naszego partnera – dodaje Jarząb.

PayEye to technologia zapewniająca obecnie najbezpieczniejszą formę realizowania płatności na świecie. Terminal eyePOS jest zabezpieczony przed każdą formą wycieku danych. Dane przekazywane są jedynie w ramach zamkniętej infrastruktury poprzez szyfrowane połączenie. Do realizacji płatności wykorzystywane są tokeny, czyli zaszyfrowana postać karty płatniczej. Generowaniem tokenów oraz zapewnieniem bezpieczeństwa transakcji zajmuje się ITCARD – polski lider w przetwarzaniu transakcji bankomatowych oraz elektronicznych transakcji płatniczych dla banków i instytucji finansowych.

Realizacja płatności jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać dedykowaną, darmową aplikację, założyć konto, podpiąć swoją kartę płatniczą i skonfigurować swój profil biometryczny. Dzięki temu idąc na zakupy lub do restauracji nie potrzebujemy już gotówki, karty płatniczej, smartwatcha czy smartfona. Płatność zrealizujemy biometrycznie.

Do końca roku PayEye chce wprowadzić na rynek 400 urządzeń na terenie całego kraju.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *