DHL Express uruchomiła wirtualnego asystenta na WhatsApp-ie

DHL Express, firma obsługująca międzynarodowe ekspresowe przesyłki lotnicze, w trosce o wygodę klientów rozwija nowoczesne kanały i narzędzia komunikacji. Korzystając z aplikacji WhatsApp, użytkownicy mogą przy pomocy inteligentnego wirtualnego asystenta sprawdzić status paczki czy znaleźć punkt nadań i odbiorów. Działający w oparciu o sztuczną inteligencję chatbot potrafi przeprowadzić konwersację z użytkownikiem, rozpoznać indywidualny numer paczki, rozróżnić przesyłki międzynarodowe od krajowych oraz ustalić ich status i czas doręczenia.  

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna. Po uruchomieniu wirtualny asystent DHL Express przedstawia listę przykładowych tematów rozmowy, a dzięki zaawansowanemu procesowi uczenia się z każdą kolejną konwersacją jest w stanie rozwiązywać coraz bardziej złożone zadania i odpowiadać na nowe pytania. Ponadto chatbot został wyposażony w funkcję przekierowywania klientów do przydatnych narzędzi DHL Express, takich jak aplikacja On Demand Delivery, DHL Capability Tool czy do polsko- lub anglojęzycznego konsultanta z działu obsługi klienta. Wirtualny asystent może również, poprzez kanał WhatsApp, przekierować użytkowników na odpowiednie podstrony przewoźnika, na których znajdują się niezbędne formularze lub informacje na temat partnerskich punktów nadania i odbioru przesyłek. 

– Ideą naszego chatbota jest wykorzystanie ogromnego potencjału, jaki dostrzegamy w komunikatorach. Jako globalny przewoźnik stawiamy na nowoczesne rozwiązania i cyfryzację, przy pomocy których jeszcze bardziej upraszczamy proces zamawiania i odbierania przesyłek. W ten sposób udoskonalamy naszą obsługę klienta i stajemy się jeszcze bardziej dostępni dla użytkowników w ich ulubionych kanałach komunikacji – mówi Monika Pawlak, dyrektor ds. obsługi klienta w DHL Express. Rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników — już teraz przeprowadza samodzielnie do 400 unikalnych konwersacji dziennie, tym samym wspierając naszych konsultantów. W tym czasie pracownicy DHL Express mogą skupić się na bardziej złożonych pytaniach ze strony naszych klientów – dodaje.  

Od początku 2022 roku chatbot odbył ponad 36,5 tysiąca unikalnych rozmów, w tym poprzez stronę DHLExpress.pl oraz aplikację WhatsApp. Z wirtualnym asystentem można połączyć się przez komunikator pod numerem telefonu +48 732 141 010 przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. W  każdej chwili podczas rozmowy z chatbotem klient może poprosić o bezpośredni kontakt z konsultantem DHL Express i skorzystać z funkcji Live Chat[1] dostępnej w czasie pracy infolinii  w godzinach 07:30–18:30.

Słownik
1. Live Chat. rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Credit Agricole rozwija sieć placówek bezgotówkowych

Bank Credit Agricole zakończył testy obsługi klientów w swoich placówkach bez obsługi gotówkowej i zdecydował o rozszerzeniu tego modelu na całą sieć sprzedaży. Do końca roku powstanie 30 oddziałów cashless. Klienci mogą w nich wykonywać transakcje samodzielnie, a doradcy mają więcej czasu na rozmowy i przygotowywanie spersonalizowanych ofert.
Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja: trendy na 2021 rok

Analizując nadchodzące trendy w obszarze sztucznej inteligencji (AI), nie można nie zwrócić uwagi na pandemię, która zdominowała ostatni rok i wpłynęła na wszystkie aspekty życia ludzi na całym świecie. Jak wynika z badań Capgemini, ponad połowa firm oferujących usługi finansowe prowadzi prawie 40 proc. interakcji z klientem przy wsparciu AI.
Czytaj więcej

Sales Lions wspiera sprzedaż w Otomoto

Sales Lions poinformowało o rozszerzeniu regularnej współpracy z portalem Otomoto. Po wdrożeniu nowatorskiego systemu treningowego zespół Telesales Otomoto odnotował wzrost o 20 p.p. w zakresie realizacji kryteriów jakościowych, pomimo tego, że startował z solidnej bazy.