Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

product centric

(lub product centered) to podejście biznesowe, które skupia się na produkcie jako głównym czynniku wpływającym na sukces firmy. W tym podejściu, firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji produktów, które są uważane za najważniejsze dla klientów.

W podejściu product-centric, firma opiera swoją strategię marketingową na założeniu, że jeśli produkt jest wystarczająco dobry, to klient sam zainteresuje się nim i dokona zakupu. Firma skupia się przede wszystkim na projektowaniu i produkcji produktów, a działania marketingowe i sprzedażowe są ukierunkowane na ich promocję.

Jedną z wad podejścia product-centric jest to, że firma może nie dostrzegać rzeczywistych potrzeb i preferencji klientów, ponieważ skupia się jedynie na produkcie. W podejściu product-centric, to firma decyduje, co klient powinien kupić, a nie klient decyduje, czego potrzebuje. Dlatego w dzisiejszych czasach, w których klienci mają większy wybór i są bardziej wymagający, podejście product-centric staje się coraz mniej skuteczne, a firmy coraz częściej koncentrują się na podejściu customer-centric (czyli koncentrującym się na kliencie).

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Cztery sposoby na zatrzymanie fałszywych SMS-ów

Spamerzy starają się wyłudzić od swoich potencjalnych ofiar dane lub skłonić do pobrania złośliwego oprogramowania. Jednak istnieje kilka skutecznych sposobów pozwalających wykryć i zatrzymać wiadomości tekstowe będące spamem.

Otrzymywanie wiadomości tekstowych ze spamem bywa nie tylko niezwykle irytujące, ale również niebezpieczne, ponieważ spamerzy mogą wyłudzać od odbiorców cenne informacje lub wysyłać im w załącznikach malware. Co gorsza, SMS-y wysyłane przez oszustów są coraz lepiej dopracowane – nie zawierają błędów stylistycznych bądź ortograficznych, a czasami zawierają grafikę do złudzenia przypominającą firmy lub instytucje, pod które podszywają się spamerzy. Eksperci z firmy Bitdefender przygotowali kilka porad pozwalających przechytrzyć SMS-owych spamerów.

Uważnie czytaj wiadomości i ignoruj ​​nieznane nadawców wiadomości.

Po otrzymaniu wiadomości od osoby, której nie ma na liście kontaktów, należy z definicji zakładać, że może to być spam. Ze szczególną nieufnością należy podchodzić do SMS-ów zawierających bezpłatne oferty, takie jak karty podarunkowe, bezpłatne wakacje czy zapytania od agencji rządowych. Najlepszym zabezpieczeniem jest nieotwieranie wiadomości pochodzących z nieznanych numerów, choć w tym przypadku ważne istnieje ryzyko, że zostanie pominięta jakaś ważna wiadomość.

Nigdy nie udostępniaj danych osobowych w wiadomościach tekstowych.

Po otrzymaniu wiadomości tekstowej będącej spamem, nie powinno się na nią odpowiadać. Jeśli tak się zdarzy, nie można udostępniać żadnych danych osobowych, takich jak PESEL, dane konta bankowego czy adres zamieszkania.

Najlepiej przestać używać SMS-ów do regularnej komunikacji. Stosując takie podejście każda otrzymana wiadomość będzie podejrzana. SMS-y mają kilka mankamentów: ograniczoną długość, przeważnie nie są szyfrowane i wysyła się je przez otwarte sieci. – doradza Mariusz Politowicz z firmy Marken.

Informuj swojego dostawcę usług o występujących nieprawidłowościach i zmień ustawienie smartfona.

Na pewno warto naciskać na dostawców usług telefonicznych i operatorów, aby zapewniali większą ochronę, jeśli chodzi o otrzymywanie wiadomości tekstowych ze spamem. Podmioty te coraz lepiej identyfikują i usuwają numery telefonów spamowych. Przypadki zagrożenia lub naruszenia bezpieczeństwa w sieci Internet można też zgłosić do zespołu CERT Polska.

Oprócz tych kroków istnieje również opcja filtrowania nieznanych wiadomości w samym telefonie, dzięki czemu zostaną one przeniesione do innego folderu, w którym można je potem przejrzeć. Takie funkcjonalności oferują zarówno smartfony z Androidem, jak i iPhone’y.

– Filtrowane wiadomości spamowych jest nieco uciążliwe, ale przynajmniej znajdują się one w jednym miejscu. W rezultacie można je masowo usuwać i nie ryzykować przypadkowej odpowiedzi lub kliknięcia podejrzanego linku – zauważa Mariusz Politowicz.

Chroń numer swojego smartfona

Jednym z najskuteczniejszym sposobów ochrony przed fałszywymi SMS-ami jest szanowanie własnego numeru telefonu, co oznacza, iż nie należy go podawać w niezaufanych miejscach. Szczególnie dotyczy to wypełniania formularzy internetowych należących do różnych firm bądź sklepów online, a także podczas zgłaszania swojego udziału w grach i konkursach. W takich sytuacjach najlepiej pominąć pole z numerem telefonem lub podać numer zmyślony.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Aiton Caldwell z usługą analizy połączeń telefonicznych

Aiton Caldwell SA, właściciel platformy VoIP FCN i systemów dla contact center Datera, wprowadził do swojej oferty nową usługę: Lead360. Jest to usługa pozwalająca na badanie rentowności reklam (online i offline) poprzez monitorowanie ilości połączeń telefonicznych, jak również analizę wykorzystującą mechanizm przydzielania indywidualnych numerów osobom dzwoniącym z reklam online.
Czytaj więcej

35-cio latka padła ofiarą fałszywego pracownika banku

W powiecie ciechanowskim (woj. mazowieckie) 35-letnia kobieta padła ofiarą przemyślnego oszustwa, które mogło kosztować ją 20 tysięcy złotych. Fałszywy pracownik banku, wykorzystując manipulację i strach, skłonił kobietę do przekazania pieniędzy i osobistych danych bankowych.