sprawdź gdzie ubezpieczyć samochód

Gdzie ubezpieczyć auto?

Zastanawiasz się nad zmianą ubezpieczyciela? A może kupujesz swoje pierwsze auto i nie wiesz, gdzie kupić OC? W takim razie zapraszamy do naszego artykułu, w którym wyjaśnimy, jak zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu.

Co musisz wiedzieć o OC

Zacznijmy od tego, że OC musi posiadać każdy kierowca. Nawet jeżeli nasz pojazd stoi od lat nieużywany w garażu, mimo wszystko powinien być on ubezpieczony. W innym wypadku możemy narazić się na zapłacenie dużej kary.

Warto mieć również świadomość tego, że kwestię OC regulują polskie przepisy. Dlatego każdy ubezpieczyciel oferuje nam w ramach ubezpieczenia to samo. Inaczej sprawa ma się z AC, gdzie faktycznie zakres oferowanych nam rzeczy będzie się już różnić. Z tego powodu w przypadku ubezpieczenia OC powinniśmy zwracać uwagę jedynie na jego cenę. Ubezpieczyciel nie ma nas bowiem jak zachęcić czymś innym.

Zastanawiasz się sprawdź gdzie ubezpieczyć auto? Polecamy w tym celu zajrzeć do internetu. Niektórzy wolą jeździć po konkretnych ubezpieczycielach i tam pytać się o oferty, jednak naszym zdaniem jest to mało efektywne.

Korzystaj z porównywarek cen

Dlatego też bardzo polecamy korzystanie z porównywarek. Dzięki nim możemy sporo zaoszczędzić. Cały proces jest banalnie prosty, dzięki czemu poradzi sobie z nim każdy internauta. Wystarczy udzielić odpowiedzi na zadane pytania i już po chwili system doradzi nam, gdzie znajdziemy OC w najlepszych cenach.

Miejmy świadomość tego, że stawka za OC może znacznie się różnić w zależności od tego, od jakiego ubezpieczyciela ofertę wybraliśmy. Choć to ubezpieczenie oferuje nam co do zasady to samo, to jednak różne agencje wyceniają je na inne kwoty. Właśnie z tego powodu absolutnie nie powinniśmy brać pierwszej oferty z brzegu. Możemy bowiem szybko i prosto znaleźć bardziej atrakcyjne warunki umowy. Skoro jest to tak łatwe, to absolutnie nie ma sensu przepłacać.

Jak zaoszczędzić na OC?

Gdy jesteśmy młodą osobą, to możemy mieć problem z nabyciem ubezpieczenia w atrakcyjnej cenie. Istnieje jednak kilka praktycznych sposobów, dzięki którym może udać się nam zaoszczędzić. Oto najważniejsze z nich:

  • Ubezpiecz pojazd również na rodzica – my nie mamy jeszcze wypracowanych zniżek za bezkolizyjną jazdę, ale nasi rodzice mogą je mieć. Jeśli tak jest, to zarejestrujmy pojazd również na któregoś z nich, w ten sposób nam również będzie przysługiwała lepsza cena.
  • Kupmy auto z mniejszą pojemnością silnika – taki pojazd otrzyma bardziej korzystne cenowo OC.
  • Zwracajmy uwagę na markę pojazdu, który kupujemy – agencje ubezpieczeniowe wiedzą, że niektóre marki pojazdów ulegają awarią częściej od innych. Dlatego też znajduje to później odbicie w cenie ubezpieczenia.

Jak widać również jako młoda osoba możemy zaoszczędzić, choć będzie to wymagało od nas dostosowania się do jedynie konkretnych modeli aut. Mimo wszystko warto to zrobić, jeśli chcemy zaoszczędzić.

A może chcesz dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczenia motocykla? W takim razie zajrzyj tutaj: https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-motocykla-125-cm3/.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Artykuły na pokrewne tematy