Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

2,5G

standard sieci komórkowych drugiej generacji, w których zaimplementowano funkcje wspomagające pakietową komutację danych. Sieci 2.5G uważane są za element ewolucji pomiędzy sieciami drugiej i trzeciej generacji. Do sieci 2.5G zalicza się na przykład sieci GPRS/EDGE, które budowane są na podstawie istniejących sieci GSM (2G), ale dzięki technologiom wspomagającym pakietowe przesyłanie danych oferują usługi dostępne w sieciach 3G (w sieciach trzeciej generacji usługi te oferowane są z lepszą jakością). Dodatkowo sieć szkieletowa budowana dla potrzeb implementacji technologii GPRS/EDGE może być także używana przez sieci UMTS (3G), co umożliwia współistnienie sieci 2G i 3G oraz stopniową ewolucję istniejących sieci pomiędzy tymi standardami.

Ministerstwo zdrowia zapowiada wydłużenie godzin pracy infolinii Covid-19

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, poinformował na swoim Twitterze, że od 1 sierpnia br. wydłużone zostaną godziny pracy infolinii COVID-19. Rejestracja na szczepienia będzie pracowała w godz. 7-20, a nie jak dotychczas w godz. 7-18.

“W związku ze zwiększonym zainteresowaniem szczepieniami przeciw COVID-19 podjąłem decyzję o wydłużeniu działania infolinii 989. Od 1.08 zapisy od 7.00 do 20.00. Do dziś na drugą dawkę przypominającą zapisało się 502 tys. osób, w tym 30 tys. przez infolinię” – napisał w piątek (29 lipca) minister zdrowia na Twitterze.

Infolinia 989 to przeznaczona dla obywateli bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Kraków uruchomi własne contact center

Do końca 2022 roku krakowski magistrat uruchomi Krakowskie Centrum Kontaktu. Będzie to wewnętrzne centrum kontaktu z mieszkańcami. Ma być uruchamiane stopniowo. Wkrótce rozpocznie się wybór dostawców oprogramowania. Pracownicy infolinii będą rekrutowani wewnętrznie.