Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

2,5G

standard sieci komórkowych drugiej generacji, w których zaimplementowano funkcje wspomagające pakietową komutację danych. Sieci 2.5G uważane są za element ewolucji pomiędzy sieciami drugiej i trzeciej generacji. Do sieci 2.5G zalicza się na przykład sieci GPRS/EDGE, które budowane są na podstawie istniejących sieci GSM (2G), ale dzięki technologiom wspomagającym pakietowe przesyłanie danych oferują usługi dostępne w sieciach 3G (w sieciach trzeciej generacji usługi te oferowane są z lepszą jakością). Dodatkowo sieć szkieletowa budowana dla potrzeb implementacji technologii GPRS/EDGE może być także używana przez sieci UMTS (3G), co umożliwia współistnienie sieci 2G i 3G oraz stopniową ewolucję istniejących sieci pomiędzy tymi standardami.

Ruszyła infolinia dotycząca wakacji kredytowych

Rzecznik Finansowy uruchomił infolinię dotyczącą wakacji kredytowych. Od wczoraj (28.07) można zgłaszać problemy i nieprawidłowości dotyczące realizacji przez banki wniosków o wakacje kredytowe za pośrednictwem infolinii oraz e-maila.

Infolinia dostępna jest pod numerem: 22 333 73 35

Jak poinformował Rzecznik Finansowy, na infolinii swoje dyżury będą mieć także eksperci, do których można będzie zwrócić się z pytaniem lub zgłosić problem jaki mógłby powstać w komunikacji klienta z bankiem.

Infolinia będzie działać do 4 sierpnia w godzinach 9-14. Po 4 sierpnia konsultanci i eksperci będą dyżurować w godzinach 9-12.

Do dyspozycji kredytobiorców udostępniony został także e-mail: wakacjekredytowe@rf.gov.pl

Od dzisiaj banki zostały zobligowane ustawą do zapewnienia przyjmowania wniosków o wakacje kredytowe w formie papierowej lub elektronicznej za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej. UOKiK[1] poinformował kilka dni temu, że będzie bacznie przyglądał się działalności banków w tym zakresie i natychmiast interweniował, gdyby zaszła taka konieczność.

Słownik
1. UOKiK. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest centralnym organem administracji państwowej. Odpowiada bezpośrednio przed Prezesem Rady Ministrów. Powoływany jest…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Artykuły na pokrewne tematy