Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

2,5G

standard sieci komórkowych drugiej generacji, w których zaimplementowano funkcje wspomagające pakietową komutację danych. Sieci 2.5G uważane są za element ewolucji pomiędzy sieciami drugiej i trzeciej generacji. Do sieci 2.5G zalicza się na przykład sieci GPRS/EDGE, które budowane są na podstawie istniejących sieci GSM (2G), ale dzięki technologiom wspomagającym pakietowe przesyłanie danych oferują usługi dostępne w sieciach 3G (w sieciach trzeciej generacji usługi te oferowane są z lepszą jakością). Dodatkowo sieć szkieletowa budowana dla potrzeb implementacji technologii GPRS/EDGE może być także używana przez sieci UMTS (3G), co umożliwia współistnienie sieci 2G i 3G oraz stopniową ewolucję istniejących sieci pomiędzy tymi standardami.

Dlaczego tak często obsługa klienta szwankuje?

Pewnie zastanawialiście się kiedyś, dlaczego obsługa klienta czasem szwankuje. Ja ostatnio myślę o tym dość często, bo – tak jak i Wy – jestem klientem. Ale trochę innym niż przeciętny Kowalski. Innym, bo znam specyfikę pracy ludzi od trudnych klientów.

Szacuje się, że aż 72% dobrze obsłużonych klientów ma większą skłonność do dzielenia się informacjami o niezawodnej marce z maksymalnie 6-cioma innymi osobami. Jeśli jednak nie będziemy zadowoleni z obsługi – to powiemy o tym aż 15 osobom. To sprawia, że z pozoru mały odsetek osób niezadowolonych może bardziej zaszkodzić firmie niż nam się wydaje.

I choć liczby wydają się nam małe, to statystyki są nieubłagane — okazuje się, że zaledwie jeden na 26 klientów będzie głośno wyrażał swoje niezadowolenie. Reszta odejdzie od Ciebie bez słowa — nawet 66% zawiedzionych klientów bez sentymentu przechodzi do konkurencji, która dostarcza podobny produkt lub usługę.

Według Gartnera, aż 89% firm konkuruje między sobą nie tyle produktem, ile jakością obsługi.

A gdy uświadomimy sobie, że zdobycie nowego klienta jest 6-7 razy droższe niż utrzymanie dotychczasowego – w czasach wysokiej inflacji i kryzysu ekonomicznego – nie jest bez znaczenia.

Dlatego warto mówić o sytuacjach, w których obsługa klienta szwankuje. Zastanówmy się kiedy szwankuje?

Jest kilka takich punktów. I oto kilka z nich…

Total
4
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

K2 Podcast: Sharing economy w obsłudze klienta?

Budowanie doskonałego Customer Experience od zawsze wymagało zasobów. Czasem zasobem są technologie, czasem ludzie. Ale skąd brać ludzi, którzy albo nie chcą pracować, albo chcą, ale nie mają tyle czasu, by pracy na słuchawce poświęcić się w całości?
Czytaj więcej

10 błędów w obsłudze klienta

Każdy z nas popełnia większe i mniejsze błędy. To normalne. Ważne, aby z tych błędów wyciągać wnioski i nie dopuszczać do powstania identycznych w przyszłości. Jest to ważne także w obsłudze klienta – bo raz źle obsłużony klient, da nam 10, którzy z usług naszej firmy nie skorzystają tylko dlatego, że właśnie ten błąd popełniliśmy.
Czytaj więcej

Czy naprawdę powinniśmy mierzyć NPS?

Przez ostatnie lata wskaźnik NPS był odmieniany przez wszystkie przypadki i osoby w każdej niemal organizacji. Jednak problemem jest nie to, że jest dość popularny, ale to, że część organizacji wie czym ten wskaźnik jest, a część bada go tylko dlatego, że badają go inni i nie bardzo jest się komu przyznać, iż nie do końca zrozumiana jest intencja tego badania (i analizowania tego wskaźnika przez organizację).