Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

2,5G

standard sieci komórkowych drugiej generacji, w których zaimplementowano funkcje wspomagające pakietową komutację danych. Sieci 2.5G uważane są za element ewolucji pomiędzy sieciami drugiej i trzeciej generacji. Do sieci 2.5G zalicza się na przykład sieci GPRS/EDGE, które budowane są na podstawie istniejących sieci GSM (2G), ale dzięki technologiom wspomagającym pakietowe przesyłanie danych oferują usługi dostępne w sieciach 3G (w sieciach trzeciej generacji usługi te oferowane są z lepszą jakością). Dodatkowo sieć szkieletowa budowana dla potrzeb implementacji technologii GPRS/EDGE może być także używana przez sieci UMTS (3G), co umożliwia współistnienie sieci 2G i 3G oraz stopniową ewolucję istniejących sieci pomiędzy tymi standardami.

Vee odbudowuje wyniki po kwietniowym spadku MPC

Vee odbija się od kwietniowego spadku MPC (minutes of processed conversations), który mierzy miesięczną liczbę minut rozmów realizowanych przez hosty głosowe spółki na rzecz klientów biznesowych.

W czerwcu wskaźnik ten wyniósł 351 tys. minut połączeń telefonicznych i był o 13 proc. większy od maja br, jednak mniejszy od rekordowego marca o 15 tys. minut. Czerwcowy wynik był o 59 proc. większy od średniorocznego wskaźnika z ub. roku.

Średni wynik MPC dla II kwartału tego roku wyniósł 304 tys. minut i był o 1,2 proc. niższy od I kw. tego roku. Porównując II kw. ub. roku z rokiem bieżącym spółka odnotowała 51,17 proc. wzrost MPC.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Rekordowy wzrost przychodów firm w rankingu „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe”

Pandemia okazała się być sprawdzianem dla wielu branż, ale dla firm z sektora technologicznego stała się szansą na rozwinięcie działalności i podbicie nowych rynków. Na przestrzeni ostatnich czterech lat dynamika wzrostu przychodów wszystkich spółek technologicznych rankingu „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe” wyniosła aż 2 278 proc.