Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

4G

Telefonia komórkowa czwartej generacji (4G) - standard telefonii komórkowej, następca 3G. Polega na przesyłaniu dźwięku i danych za pomocą komutacji pakietów opartej na IP. Posiada uproszczoną architekturę sieci szkieletowej oraz polepszoną przepływność w sieci radiowej w stosunku do poprzednich standardów. Polska jest czwartym krajem na świecie, gdzie uruchomiono transmisję w tym standardzie

Jak uzyskać wyższe marże na Amazonie i osiągać lepsze wyniki sprzedażowe na rynkach międzynarodowych? (Pobierz poradnik)

Choć branża e-commerce wciąż się rozwija, Amazon pozostaje niekwestionowanym liderem internetowych platform handlowych, pozwalając na efektywne prowadzenie działalności na najważniejszych rynkach europejskich. Jeśli sprzedajesz swoje towary na Amazonie, z pewnością dobrze znasz dynamikę zmian tego środowiska e-commerce. Zmieniają się ceny. Zmienia się konkurencja. Czy jesteś w stanie odpowiednio szybko reagować? Czy potrafisz zidentyfikować wszystkie newralgiczne punkty, które wpływają na Twoje wyniki sprzedażowe? Chcesz dowiedzieć się, jak można je poprawić, a jednocześnie umocnić własną pozycję? Wiedza ta jest tuż na wyciągnięcie ręki!

W 2020 roku – jak podaje serwis Statista – ponad 2 miliardy ludzi w skali ogólnoświatowej nabyło dobra lub usługi w sieci. Internet to dla wielu osób preferowane miejsce robienia zakupów, a jednocześnie rezerwuar informacji, recenzji i wszystkiego, co może wpłynąć na decyzję o wybraniu danego produktu. Polacy w tym celu przeważnie używają wyszukiwarki Google, z której codziennie korzysta ok. 95% rodzimych internautów. Wśród e-sklepów w skali światowej bezsprzecznie prym wiedzie Amazon – 80% konsumentów świadomych jego istnienia dokonało tam zakupów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Niektórzy konsumenci przyznają wręcz, że zrezygnowali z nabycia towaru w sklepie stacjonarnym i koniec końców wybrali e-sklep, mimo że w tym pierwszym mogli wybrać identyczny produkt.

Miłośników zakupów w sieci przybywa i będzie wciąż przybywać. Szacuje się, że w 2024 roku sprzedaż detaliczna online na świecie osiągnie wartość 6,4 bln dolarów. Nieustannie rosną także obroty sprzedawców działających na marketplace’ach Amazona. W zeszłym roku 45% przedsiębiorców korzystających z tej platformy zwiększyło zyski. Bez względu na to, czy interesuje Cię rynek francuski, niemiecki lub brytyjski, jeśli chcesz osiągnąć sukces, konieczna będzie analiza sytuacji i znalezienie odpowiedzi na najważniejsze pytania, które musi sobie postawić każdy sprzedawca na Amazonie:

  • jak wygrać z konkurencją?
  • jak obniżyć koszty konwersji?
  • jak osiągnąć wielokrotnie wyższą konwersję?
  • jak radzić sobie ze zmiennością cen na rynkach europejskich?
  • jak reagować na zmianę kursu walut i otoczenia rynkowego?
  • jak zarządzać tysiącami cen?

Niezbędne będzie podjęcie konkretnych działań umożliwiających wygrywanie na rynkach w Europie. Czas dobrać odpowiednie narzędzia – oprogramowanie, które pozwoli Ci nie tylko dotrzymywać kroku innym graczom, ale z powodzeniem rywalizować o klientów. Z tym zadaniem nie trzeba mierzyć się samemu – potężny zastrzyk wiedzy znajdziesz w poradniku Strategie cenowe, dynamiczny repricing i automatyzacja, udostępnionym przez zrzeszającą ekspertów branży e-commerce polską firmę Nethansa, która oferuje też autorską platformę dedykowaną wspieraniu handlowców i sprzedaży na europejskich rynkach Amazona i na Kaufland.de. Weź pod uwagę, że we współczesnej sprzedaży internetowej największą przewagę nad konkurencją dają dynamiczne rozwiązania służące efektywnemu zarządzaniu cenami. Firmy, które prowadzą operacje na dużą skalę, w coraz większym stopniu korzystają z dobrodziejstw automatyzacji. Dowiedz się, na czym ona polega, i zastosuj nowoczesne rozwiązania w swoim biznesie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy