Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Orange zweryfikuje klientów nową metodą biometryczną

Klienci sieci Orange w Polsce, którzy kontaktują się z operatorem za pośrednictwem jego infolinii mogą skorzystać z nowej metody uwierzytelnienia – za pomocą swojego własnego głosu. Teraz, zamiast podawać kod klienta lub odpowiadać na pytania weryfikacyjne, wystarczy przez kilka sekund porozmawiać z voicebotem Max lub z doradca klienta.

– Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie tego rozwiązania w Orange nie tylko dla większego komfortu naszych klientów, ale przede wszystkim ze względu na ich bezpieczeństwo. Głos każdego z nas jest unikatowy. Składają się na to takie cechy jak ton głosy, barwa, tembr, szybkość mówienia, akcent czy sposób wymawiania poszczególnych głosek. To właśnie ogromne zróżnicowanie tych cech sprawia, że głosu nie da się podrobić – mówi Anna Lewandowska, dyrektor Doświadczenia Klientów i Obsługi B2C[1] w Orange Polska.

Jak przekonuje operator – biometria głosowa jest nie tylko szybsza i łatwiejsza niż inne sposoby weryfikacji, ale także bezpieczniejsza.

Aby skorzystać z opcji logowania biometrycznego wymagana jest jednorazowa zgoda klienta. Można wyrazić sią zarówno z voicebotem na infolinii operatora, ale także w wyniku rozmowy telefonicznej z doradcą klienta. Można także aktywować usługę w aplikacji Mój Orange oraz w salonie.

Po wyrażeniu zgody, powstaje indywidualna i unikatowa dla każdego klienta głosowa wizytówka, która stworzona jest na podstawie wcześniejszych, zweryfikowanych nagrań rozmów z infolinia. Powstaje wówczas tzw. voice print.

W procesie weryfikacji na infolinii system weryfikuje dzwoniącego klienta na podstawie voice printa właśnie. Co ważne – w celu weryfikacji klient nie musi wypowiadać frazy autoryzacyjnej, jaka bywa wykorzystywana w procesie autoryzacyjnym u różnych firm, a opowiedzieć w jednym zdaniu o celu rozmowy. Wystarczy naturalna rozmowa. To wystarczająca dla systemu operatora próbka, która pozwala na zweryfikowanie dzwoniącego klienta.

Słownik
1. B2C. Wymiana produktów, usług i/lub informacji między firmami a osobami fizycznymi. Wymiana występuję od firmy do osoby fizycznej.
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

¼ pytań klientów z automatyczną odpowiedzią

Rosyjski Raiffeisen Bank w czerwcu br. uruchomił nową mechanikę obsługi zapytań w swoim czatbocie. Dzięki wprowadzonym zmianom już teraz bot potrafi odpowiedzieć bezbłędnie i bez wsparcia człowieka na 24% wpływających zapytań. Przed wprowadzonymi zmianami odsetek ten wynosił 17%.
Czytaj więcej

Certyfikat prostej polszczyzny dla PZU

Językoznawcy z Uniwersytetu Wrocławskiego przyznali „Certyfikat prostej polszczyzny” dla Ogólnych Warunków Ubezpieczenia PZU W Razie Wypadku. To dowód na to, że tekst PZU jest zrozumiały dla przeciętnego odbiorcy oraz zapewnia szybkie przyswajanie informacji. Jest to pierwsze takie wyróżnienie w Polsce dla firmy ubezpieczeniowej i tekstu o charakterze prawnym. Certyfikaty nadaje Pracownia Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego.