Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy nie potrafił poprawnie uruchomić infolinii dla uchodźców

Urząd Wojewódzki „naciągał” na koszty za infolinię

Sprawą jako pierwszy zajął się Jacek Glugla z bydgoskiego oddziału Gazety Wyborczej. – Staram się dostarczać informacje o możliwej pomocy dla obywateli Ukrainy, którą uzyskać mogą w Bydgoszczy – pisze Glugla. – W grupie FB „Ukraińcy w Bydgoszczy” setki osób, które opuściło swoją ojczyznę, często jest zagubionych. Nie mają pojęcia, gdzie się udać, żeby uzyskać wsparcie.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski na konferencji prasowej w ub. tygodniu poinformował o uruchomieniu specjalnej infolinii dla uchodźców. Urzędnicy postanowili pochwalić się w ‘spektakularny sposób’ wyświetlając je na fasadzie urzędu wraz z ukraińską flagą. Zdjęcie przedstawiające budynek z wyświetloną iluminacją zdobi profil urzędu na portalu Facebook.

W sobotę internauci i uchodźcy poinformowali, że infolinia owszem jest, ale trzeba czekać na połączenie strasznie długo i nikt się nie odzywa. Nawet za to czekanie trzeba płacić – piszą internauci w grupie „Ukraińcy w Bydgoszczy”.

Urząd, gdy przygotowywał iluminację nie informował, że infolinia działa od poniedziałku do piątku. Taki komunikat jest natomiast na stronie internetowej urzędu. Gdy telefonujemy na infolinię słyszymy tylko:

“Dodzwoniłeś się na infolinię dla cudzoziemców. Opłata za połączenie jest według taryfy operatora. Rozmowa może być nagrywana”. Komunikat IVR[1] wygłaszany jest przez kobiecy głos najpierw w języku polskim, następnie po rosyjsku, ukraińsku i angielsku. Po chwili ciszy – odgrywany jest kolejny komunikat: „Jesteś pierwszy w kolejce, proszę czekać”. Następnie męski głos „Dziękuję za cierpliwość” i ponownie „Jesteś pierwszy…”. Taka pętla trwa cały dzień, bo w weekendy infolinia nie pracuje. Gdy dziennikarz zadzwonił na centralę urzędu – poinformowano go, że infolinia działa od poniedziałku do piątku. A wystarczyło nagrać odpowiedni komunikat informujący o godzinach pracy infolinii.

Słownik
1. IVR. system teleinformatyczny umożliwiający interaktywną obsługę połączeń przychodzących. Klient przechodzący przez drzewo IVR po wysłuchaniu nagranych wcześniej komunikatów dźwiękowych…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Rozpoczynają się konsultacje w sprawie CPZM

Rozpoczęły się konsultacje rynkowe w sprawie utworzenia Centralnej Platformy Zarządzania Miastem (CPZM). Platforma to projekt zaplanowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Pracuje nad nim Departament Rozwiązań Innowacyjnych kierowany przez Adama Andruszkiewicza, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja pomoże wyszukiwać klauzule niedozwolone

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił konkurs na zaprojektowanie narzędzia opartego o sztuczną inteligencję (AI), którego celem ma być wstępna analiza wzorców umownych stosowanych przez przedsiębiorców w kontaktach z konsumentami pod kątem postanowień niedozwolonych. Narzędzie będzie również aktywnie wykrywało tego typu naruszenia w internecie.
Czytaj więcej

Trzecia fala w Urzędach

Urzędy w wielu miastach i miasteczkach w związku z pandemia ograniczają swoją dostępność dla mieszkańców. W ogromnej większości praca odbywa się w trybie zdalnym lub przynajmniej rotacyjnym.