Stanusch Technologies zmienia nazwę na Sovva S.A.

Od lutego 2022 roku Stanusch Technologies S.A. funkcjonuje już jako Sovva S.A. Nowa nazwa jest zapowiedzią wejścia spółki w kolejny etap rozwoju: przełożenie prac w obszarze R&D na produkty i usługi realizujące oczekiwane przez rynek business value.

Finalizowanie etapu rozwoju technologii to jednak nie koniec zapowiadanych zmian. Docelowo pod marką Sovva ma powstać też innowacyjny produkt dedykowany dla profesjonalistów z różnych branż, m.in. finansów, medycyny, farmacji czy rolnictwa. 

Firma Stanusch Technologies rozpoczęła działalność w roku 2007 a jej cele były mocne ukierunkowane na poszukiwanie innowacji technologicznych w obszarze konwersacyjnej sztucznej inteligencji, machine learning i przetwarzania języka naturalnego. Prace R&D są obecnie z sukcesem finalizowane, a Sovva, korzystając z tych doświadczeń i ugruntowanej wiedzy, ma ambicje stać się wiodącym dostawcą produktów wspierających w organizacjach procesy obsługowe i sprzedażowe:

– Jako Sovva nadal będziemy rozwijać nasze kompetencje w kluczowych obszarach. Zakończyliśmy jednak bardzo kosztowną dla firmy fazę rozwoju ukierunkowaną na obszar R&D. Teraz zaczynamy w praktyce korzystać z tego, co wypracowaliśmy przez ostatnie 3 lata. Rezultatem wspomnianych prac są nowe koncepcje i nowe narzędzia, jakie oddajemy do dyspozycji naszym Klientom. Dzisiaj kluczowa dla naszych projektów jest jednak efektywność biznesowa komunikacji realizowanej za pomocą takich narzędzi jak chatboty i voiceboty, a nie sama technologia. – mówi Maciej Węgierek, CEO Sovva S.A. 

Dostarczanie sprawdzonych usług i produktów o pożądanym przez rynek business value to podstawa dalszych działań spółki Sovva. Jednocześnie już teraz Sovva deklaruje otwieranie się na kolejne branże oraz przygotowanie produktu, jaki nie jest jeszcze dostępny na polskim czy nawet globalnym rynku:

– Wiemy już, że podążając w obranym kierunku stajemy się wiodącym dostawcą rozwiązań opartych o NLP i AI dla profesjonalistów z wielu różnych branż: od bankowości przez ochronę zdrowia, aż po administrację i rolnictwo. To właśnie w tym obszarze planujemy uruchomić nowy produkt, który będzie rynkowym game changerem. – podsumowuje Maciej Węgierek.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy