Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

speaker recognition

(inaczej voiceprint) to biometryczna technika identyfikacji osoby poprzez analizę jej charakterystycznych cech głosu, takich jak ton, tempo, intonacja, dykcja, czy też inne właściwości akustyczne. Technologia ta działa na podobnej zasadzie jak odciski palców, czy DNA, pozwalając na stworzenie unikalnego profilu mówcy, który może być użyty do identyfikacji, weryfikacji lub autoryzacji danej osoby. Voiceprint stosowany jest między innymi w systemach bezpieczeństwa, bankowości elektronicznej, czy centach obsługi klienta, a także w wywiadzie i służbach specjalnych.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Genesys i Damovo obsłużą Centrum Kontaktu OSE

Spółka Damovo wygrała przetarg ogłoszony przez NASK PIB na świadczenie usług utrzymania Systemu Centrum Kontaktu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Damovo jako jedyne złożyło ofertę.

Spółka wyceniła swoje usługi na kwotę 555 960 zł, z czego zamówienie podstawowe obejmowało kwotę 364 080 zł (prawo opcji 191 880 zł). Firma w ramach wygranego przetargu będzie świadczyć usługę utrzymania przez 6 miesięcy usługi Systemu. Zamawiający zastrzegł jednak, że może przedłużyć okres świadczenia usługi o maksymalnie 6 kolejnych miesięcy.

Realizowany projekt polega na zapewnieniu poprawnego i nieprzerwanego działania systemu oraz obsługa zgłoszeń kierowanych do Damovo przez NASK PIB. Damovo zdecydowało się za zaoferowanie Pure Connect firmy Genesys. Wykorzystuje ono w tym wariancie dla NASK PIB 6 kanałów komunikacyjnych: połączenia głosowe (w godz. 7:00 – 18:30 w dni powszednie), IVR[1] (24h/doba), obsługa e-mail, SMS, www oraz zdalny pulpit (w godzinach pracy infolinii).

Słownik
1. IVR. system teleinformatyczny umożliwiający interaktywną obsługę połączeń przychodzących. Klient przechodzący przez drzewo IVR po wysłuchaniu nagranych wcześniej komunikatów dźwiękowych…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Nowa platforma od Avaya

Avaya zaprezentowała platformę Experience Builders, której zadaniem jest łączyć ze sobą usługi, partnerów i deweloperów firmy w jeden ekosystem, zaprojektowany, aby ułatwić przedsiębiorstwom budowanie lepszych doświadczeń po stronie klientów, a także pracowników — niezależnie od tego, gdzie i kiedy komunikacja oraz współpraca ma miejsce.
Czytaj więcej

Analiza mowy w Contact Center (ASR)

Rozpoznawanie ludzkiej mowy było - i w wielu przypadkach nadal jest - sporym wyzwaniem. Jednak ASR (Automatic Speech Recognition) zaimplementowano już z powodzeniem w tak wielu produktach i usługach, że trudno zliczyć wszystkie wdrożenia. Czym jest więc ASR w kontekście, który interesuje nas najbardziej, czyli procesów obsługi klienta? Czy stanie się „must have” każdego contact center?