Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Tide Software i Orange wyśle SMSy od Centralnego Ośrodka Informatyki

Spółki Orange Polska oraz Tide Software wyślą wiadomości SMS w imieniu Centralnego Ośrodka Informatyki (COI). To wynik podzielonego na dwie części przetargu rozpisanego jeszcze w ub. roku na obsługę wysyłek powiadomień SMS.

Zwycięskie oferty złożyli: Orange Polska (15,267 mln zł bez VAT) i spółki Tide Software z Białegostoku (15,088 mln zł).

W części I przetargu złożono 6 ofert. Najniższe ceny brutto zaproponowały właśnie spółki Tide Software i Orange Polska (po około 18,5 mln zł). W wyniku odwołania wniesionego przez T-Mobile (które złożyło ofertę na 19,3 mln zł brutto) – powtórzono czynność badania ofert. Po ponownym wyborze ofert, w wyniku częściowego uwzględnienia odwołania oraz wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, oferty spółek Tide i Comverga dotyczące cz. I przetargu zostały odrzucone, a za najkorzystniejszą została uznana oferta Orange Polska.

W II części przetargu zwycięzcą została spółka Tide Software, która – co interesujące – złożyła niemal identyczną ofertę, co w części I. Nie tylko zresztą Tide, bo identyczne jak w I części oferty złożyły jeszcze Orange Polska, Link Mobility Poland, T-Mobile Polska oraz Polkomtel.

Głównym kryterium branym pod uwagę przy udzielaniu zamówienia w obu częściach przetargu była cena (waga 60). Pozostałe dwa kryteria jakościowe to termin aktywacji usługi (waga 30) i dodatkowe funkcjonalności (waga 10).

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Polacy chętnie płacą telefonem

Bankowość mobilna zdobywa w Polsce coraz szersze grono użytkowników, którzy tabletem czy smartfonem płacą za codzienne zakupy, bilety do kina, a nawet ubezpieczenia. Oferta produktów finansowych w kanale mobile jest coraz większa. Ubezpieczenia komunikacyjne, które można wykupić i opłacić w aplikacji mobilnej wprowadził niedawno również Bank Zachodni WBK. Chce w ten sposób sprzedawać 2 tys. polis miesięcznie. Bank zapowiada, że docelowo wszystkie dostępne w ofercie produkty ubezpieczeniowe mają być dostępne w tym kanale sprzedaży.
Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja pomoże wyszukiwać klauzule niedozwolone

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił konkurs na zaprojektowanie narzędzia opartego o sztuczną inteligencję (AI), którego celem ma być wstępna analiza wzorców umownych stosowanych przez przedsiębiorców w kontaktach z konsumentami pod kątem postanowień niedozwolonych. Narzędzie będzie również aktywnie wykrywało tego typu naruszenia w internecie.