Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

speaker recognition

(inaczej voiceprint) to biometryczna technika identyfikacji osoby poprzez analizę jej charakterystycznych cech głosu, takich jak ton, tempo, intonacja, dykcja, czy też inne właściwości akustyczne. Technologia ta działa na podobnej zasadzie jak odciski palców, czy DNA, pozwalając na stworzenie unikalnego profilu mówcy, który może być użyty do identyfikacji, weryfikacji lub autoryzacji danej osoby. Voiceprint stosowany jest między innymi w systemach bezpieczeństwa, bankowości elektronicznej, czy centach obsługi klienta, a także w wywiadzie i służbach specjalnych.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Techmo rozpozna rozmowy dla Sales Lions

Sales Lions oraz Techmo nawiązały współpracę, której celem jest optymalizacja procesu odsłuchu i kwalifikowania rozmów do treningów dla jednej z czołowych polskich platform e-commerce.

Sales Lions, firma specjalizująca się w outsourcingowym trenowaniu rozmów pracowników contact center[1], rozpoczęła właśnie współpracę z dostawcą technologii rozpoznawania mowy – firmą Techmo.

Dotychczas zespół ekspertów i trenerów Sales Lions odsłuchiwał rozmowy oraz wybierał te, których szczegółowa analiza wspiera rozwój pracownika. Na podstawie analizy (z wykorzystaniem arkusza ewaluacyjnego) oraz dogranemu dźwiękowemu komentarzowi trenera, oceniany pracownik może podnieść poziom swoich umiejętności sprzedażowych lub obsługowych. Rezultaty tych działań finalnie udostępniane były na platformie online z oddzielnymi widokami dla trenowanego pracownika oraz jego menadżera.

Obecnie proces ten jest automatyzowany w oparciu o technologię dostarczoną przez Techmo. Dzięki zastosowaniu rozpoznawania mowy proces ten został zoptymalizowany, a klient ostatecznie otrzymuje bardziej spersonalizowany wynik pracy ekspertów firmy odpowiedzialnych za trening pracowników.

– Cały czas się rozwijamy realizujemy nowe wdrożenia i w efekcie mamy coraz więcej rozmów, które musimy odsłuchać oraz zakwalifikować do treningu lub odrzucić – mówi Jakub Połom, Koordynator Działu Wsparcia w Sales Lions – Oczywiście wspieramy się  zestawem narzędzi oraz konkretnymi zasadami doboru nagrań, które są ustalane z Klientem. Wykorzystujemy także własne know-how. Szukaliśmy jednak sposobów na optymalizację tego procesu i jego jeszcze większą automatyzację. W ten sposób, po wielu testach, nawiązaliśmy współpracę z firmą Techmo.

Techmo to firma technologiczna, wspierająca swoimi produktami m.in. instytucje bankowe (PKO Bank Polski, mBank, Alior Bank), dostawców multimediów (Vectra, Orange) czy przedstawicieli rynku FMCG (Lorenz, AmRest).

System rozpoznawania mowy Techmo ASR umożliwia automatyczne rozpoznawanie głosu człowieka w dialogu z maszyną. Pozwala na zapis języka mówionego w postaci tekstowej, zarówno w czasie rzeczywistym jak i na zbiorach gotowych nagrań. Rozwiązanie wspiera wiele języków, rozwijane są także dodatkowe funkcjonalności np. wykrywanie emocji, klasyfikacja płci i rozpoznawanie wieku na podstawie głosu.

Pierwsze pozytywne efekty wykorzystania technologii Techmo ASR w procesie odsłuchu i kwalifikowana rozmów do treningów, skutkują planami wdrożenia tej metody jako standardu u wszystkich klientów korzystających z treningów Sales Lions.

Słownik
1. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Polski startup i pilotaż platformy AI u Woodward, giganta przemysłu 4.0

BOTWISE – startup rozwijający platformę AI do automatyzacji zapytań i przyspieszenia dostępu do rozproszonej wiedzy w organizacjach – zakwalifikował się do akceleratora KPT ScaleUp i otrzyma 200 tysięcy grantu na przeprowadzenie pilotażu. Rozwiązanie zostało wybrane przez Woodward, firmę zajmującą się projektowaniem, produkcją i serwisem systemów sterujących dla lotnictwa i energetyki.